امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85937
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سام اوگنزی گتری» رئیس کمیسیون سیاست خارجی اوگاندا در سخنانی در دومین نشست ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سام اوگنزی گتری» رئیس کمیسیون سیاست خارجی اوگاندا در سخنانی در دومین نشست رؤسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه، اظهار داشت: ما همواره خواستار یک راه حل سیاسی برای بحران و مشکل سوریه هستیم و از این ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای گردآوری کشورهای مختلف تشکر می‌کنیم چرا که ابتکار خیلی خوبی بود.

وی افزود: ما نمی‌توانیم مشکلات سیاسی را فقط از طریق نظامی حل کنیم، طبق اصول سیاست خارجی اوگاندا خواستار داشتن نظارت و نفوذ بر تمام فرایندهای سیاسی بویژه در کشورهای همسایه خودمان هستیم، صلح و ثبات منطقه‌ای حائز اهمیت هستند و بدون صلح و ثبات نمی‌توانیم امیدوار باشیم توسعه‌ای به دست آوریم و پیشرفت کنیم.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی اوگاندا خاطرنشان کرد: هم اکنون سوریه در حال تبدیل شدن به یک بحران جهانی است، ما کاملا فشار غربی‌ها بر روی سیاست‌های کشورها را درک می‌کنیم و این جنگ جدیدی است که آغاز شده است و ما می‌توانیم بهترین راه حل را بیابیم.

به گفته وی، هدف دیگر ما از برگزاری این نشست، ارتقاء کیفیت انتخابات ریاست جمهوری در سوریه است، باید به گروه‌های اقلیت هم در سوریه احترام بگذاریم. مطلع شدن از نظر آنها نیز بسیار حائز اهمیت است.

این نماینده مجلس اوگاندا در پایان تاکید کرد: همه کشورها مخالف فعالیت‌های تروریستی هستند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها