امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85950
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علی‌اصغر پیوندی امروز در مراسم افتتاح سامانه پیشرفته جراحی نویگیشن در بیمارستان شهدای تجریش گفت: امروز ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علی‌اصغر پیوندی امروز در مراسم افتتاح سامانه پیشرفته جراحی نویگیشن در بیمارستان شهدای تجریش گفت: امروز فناوری‌های نوین جایگاه خاصی پیدا کرده و از محوری‌ترین بحث‌های نظام سلامت و از ارکان توسعه پایدار است و کشورها بر این اساس تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی ادامه داد: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها امروز کشورمان در مسیر فناوری‌های نوین گام برداشته و در حال حاضر فقط کشورهای آلمان و آمریکا توانایی ساخت سامانه راهبری پیشرفته جراحی را داشتند.

پیوندی گفت: ایران امروز به عنوان سومین کشور در دنیا قادر به ساخت این دستگاه شده و رونمایی از این وسیله پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: باید به دنبال تکنولوژی جدید باشیم چرا که رقابت در دنیای امروز و در این عرصه خواهد بود. این در حالی است که طی 15 سال گذشته با تلاش محققان ایرانی تلاش‌هایی در این عرصه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کشور در بخش سلول‌های بنیادین امروز جزء 10 کشور برتر دنیا است و در حوزه پیوندهای قرنیه چشم، قلب و مغز استخوان، تلاش‌های صورت گرفته باعث بومی‌سازی فناوری و کاربردی شدن سلول‌های بنیادین در کشور شده به طوری که به ارائه خدمات بهتر به بیماران منجر شده است.

وی افزود: در بخش فرآوری سلول‌های جنینی برای درمان بیماران صعب‌العلاج بهره گرفته‌ایم همچنین در ساخت نانوداروها برای بیماران سرطانی فعالیت‌های قابل دفاع و رقابت با داروهای خارجی انجام داده‌ایم.

پیوندی افزود: انجام چنین فعالیت‌هایی نیاز به پول، امکانات و همت دارد. در کشور ممکن است برخی امکانات موجود نبوده اما با غیرت و همت محققان امروز شاهد دستاوردهای بزرگ در این زمینه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در نانو فناوری که دانش بین رشته‌ای است در منطقه جایگاه اول را داریم و حتی در برخی موارد از برخی کشورهای دنیا بالاتریم.

وی در مورد سامانه پیشرفته جراحی گفت: این سامانه بیشترین کاربرد را در جراحی مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی و همچنین برداشتن تومورهایی که با ارگان و نسوج حیاتی مواجه است دارد.

وی تصریح کرد: این سامانه به عنوان جراح با حفظ ارگان‌های حیاتی و عروق مرکزی به پزشک کمک می‌کند تا با جلوگیری از بروز آسیب جدید به بیمار، تومور را بردارد.

پیوندی اظهار کرد: در صورت نبود این تجهیزات بسیاری از اوقات مجبوریم در انجام جراحی‌ها به برخی آسیب‌ها به ارگان‌های دیگر تن دهیم در حالی که این دستگاه زمان جراحی را کوتاه و دقت عمل را افزایش می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین در حاشیه بهره‌برداری از این سامانه گفت: در آینده نزدیک بیمارستان لقمان حکیم دومین مرکزی خواهد بود که این سامانه در آنجا راه‌اندازی می‌شود.

پیوندی افزود: بیمه‌ها باید از این سامانه حمایت کنند اما استفاده از این دستگاه به نفع بیماران خواهد بود و با توجیحی که در آینده خواهیم داشت بیمه‌ها قبول خواهند کرد که این خدمات را پوشش دهند و بیماران هزینه اضافی را متحمل نخواهند شد.

وی گفت: بخش خصوصی برای انجام هر عمل جراحی به وسیله این دستگاه دو میلیون تومان اجاره‌بها می‌دهد.

وی همچنین در مورد طرح تحول نظام سلامت گفت: 5 بسته طلایی از 7 بسته در فاز اول طرح تحول نظام سلامت در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دو بسته دیگر در بخش حمایت از بیماران صعب‌العلاج و ارتقای ویزیت بیماران تا 15 خرداد اجرایی می‌شود که اعتبارات آن تزریق شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار