امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85967
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، سیدحسن قاضی‏‌زاده‌هاشمی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم(ص) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، سیدحسن قاضی‏‌زاده‌هاشمی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم(ص) گرگان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت گفت: با اجرای این طرح منحصر به فرد می‌خواهیم شبکه بهداشت را در سراسر کشور مستقر کنیم.

وی تصریح کرد: تلاش داریم با کنترل هزینه‌‏ها بتوانیم نظام ارجاع را افزایش دهیم و خدمات بیشتری به روستاییان، مرزنشینان و عشایر و مردم حاشیه شهرها ارائه کنیم.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: وضعیت بهداشت در روستاها مطلوب نیست اما وضعیت بهداشت کشور نسبت به کشورهای همسایه رو به بهبود است.

قاضی‏زاده‌هاشمی افزود: وجود 18 هزار خانه بهداشت و حضور بهورزان برای شبکه بهداشت مطلوب است، اما چون این روند ادامه پیدا نکرده و بهداشت در گذشته جزو اولویت‏‌های هشتم، نهم و دهم بوده نظام بهداشت کشور در شان مردم نیست و وضعیت در برخی کشورهای همسایه بهتر است با وجود این استعدادهای خوبی از پزشکان و پرستاران در حوزه سلامت وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

این مسئول با بیان اینکه هیچ کشوری را سراغ نداریم که مردمش از حوزه سلامت راضی باشند خدمات بخش درمان را گران توصیف کرد و افزود: هزینه‏‌های درمان در تمام نقاط دنیا بالا است و افراد متمول هم در قبال هزینه‌های درمان ناتوان هستند.

کاهش 25 درصدی وابستگی از برنامه‌های دولت

وی با بیان اینکه باید سلامت جزو سه اولویت نخست قرار بگیرد، گفت: وضعیت تولید دارو در کشور بهتر شده است و با کاهش وابستگی 95 درصد داروها در کشور تولید می‌شود با این حال بخشی از مواد اولیه دارو از خارج از کشور وارد می‌شود.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در برنامه داریم که داروها را با ارقام بیشتری تولید کنیم و کشور نیز در تولید واکسن بی‌نیاز شود.
انتهای پیام/2307/ن40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها