امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85968
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی قنبر نژاد گفت: پلاک های عمومی شهر تهران، خودروهایی هستند که در زمینه حمل و نقل بار – کمتر از شش تن – و مسافر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مصطفی قنبر نژاد گفت: پلاک های عمومی شهر تهران، خودروهایی هستند که در زمینه حمل و نقل بار – کمتر از شش تن – و مسافر فعالیت دارند و شاخصه آنها پلاک زرد با حرف (ع) و شماره سریال ایران 11، 22، 33 و 44 است. این خودروها تا پایان سال 92 مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک بوده اند و بدون نیاز به دریافت طرح ترافیک، در محدوده طرح ترافیک تردد می کردند.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه شورای عالی ترافیک و شورای اسلامی شهر تهران، در سال 93 تمامی خودروهای پلاک عمومی شهر تهران ملزم به دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه هستند و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران موظف به ارائه برچسب طرح ترافیک به این خودروها شده است. به همین منظور، طی اطلاع رسانی های متعددی که صورت گرفته، از اول اردیبهشت 1393، مالکان این نوع خودروها باید با مراجعه به سامانه شهرداری به نشانی www.Tehran.ir برای دریافت آرم طرح ترافیک ثبت نام و اطلاعات خود را تکمیل و با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهر، نسبت به تکمیل مدارک خود و تحویل گرفتن برچسب آرم طرح ترافیک اقدام می کردند.

قنبرنژاد افزود: متاسفانه تا این لحظه تعداد قلیلی از مالکان خودروهای عمومی – در حدود 5 هزار پلاک – در سامانه ثبت نام کرده اند. به همین دلیل به این وسیله از این عزیزان درخواست می کنیم که برای ثبت نام و تکمیل مدارک اقدام کنند، زیرا این آخرین فرصت است و پس از 15 خرداد ماه، امکان ثبت نام در سامانه شهرداری وجود نخواهد  داشت.

مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری با تاکید بر اینکه تاکنون سه مرحله ثبت نام خودروهای عمومی برای دریافت آرم طرح ترافیک تمدید شده است، گفت: قطعا این آخرین مهلت بوده و رانندگان خودروهای عمومی در نظر داشته باشند که از ابتدای تیرماه در صورت تردد در محدوده طرح ترافیک بدون برچسب طرح ترافیک، از سوی پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

قنبرنژاد یادآور شد: تنها خودروهای عمومی شهر تهران که دو رقم سمت راست آنها مختص شهرتهران بوده ، واجد شرایط دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه هستند و خودروهای عمومی شهرستانهای اطراف تهران برای تردد در محدوده طرح ترافیک باید از طرح ترافیک روزانه استفاده کنند .ضمن اینکه معاینه فنی یکی از الزامات دریافت آرم طرح ترافیک روزانه است.

این مقام مسئول درباره خودروهای مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک گفت: به طور کلی چند دسته از خودروها مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک هستند: خودروهایی که دارای آرم طرح ترافیک سالانه، هفتگی یا روزانه هستند، تاکسی های شهر تهران با حرف ت و شماره سریال ایران 11، 22، 33 و 44، خودروهای دارای پلاک سیاسی، نظامی، خودروهای عملیاتی آتش نشانی، آمبولانس های اورژانس شهر تهران و اتوبوس های شرکت واحد شهر تهران و حومه.

وی تاکید کرد: خودروهای عمومی شهرستان ها در صورتی که می خواهند به محدوده طرح ترافیک وارد شوند، باید در ابتدا از مراکز شهر تهران معاینه فنی معتبر را دریافت کرده و پس از آن از طرح ترافیک روزانه و یا هفتگی برای تردد در محدوده طرح ترافیک استفاده کنند .

وی تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی ترافیک 98 هزارو 200 خودرو مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک هستند که از این تعداد 40 هزار فقره آن به صورت آرم های روزانه و هفتگی در اختیار شهروندان قرار می گیرد .این در حالیست که در سال گذشته تنها 15 هزار آرم روزانه و هفتگی به شهروندان ارائه می شد.

قنبرنژاد با اشاره به افزایش قیمت آرم های روزانه و هفتگی گفت: در سال 93 آرم های روزانه از ساعت 6 صبح 24 هزار تومان، آرم های از ساعت 10 صبح 18 هزار تومان و آرم های هفتگی به مبلغ 84 هزار تومان به فروش می رسد.

مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری اذعان داشت: خوشبختانه در سال 93، به رغم افزایش ظرفیت آرم های روزانه و هفتگی، تقاضا برای دریافت این نوع آرم ها کاهش یافته و به نظر می رسد شهروندان برنامه های خود را به نوعی مدیریت می کنند که کمتر نیاز به تردد در محدوده طرح ترافیک با خودروی شخصی در ساعات برقراری طرح داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جریمه های ورود به محدوده طرح ترافیک همچنان به صورت ساعتی محاسبه می شود، گفت: بر این اساس، در صورتی که خودرویی وارد طرح ترافیک شود، دوربین ها پلاک آن را ثبت کرده و مبلغ 20 هزار تومان جریمه برایش منظور می شود. چنانچه ظرف یک ساعت از محدوده طرح خارج نشود و دوربین ها مجددا پلاک آن را ثبت کنند، مبلغ 20 هزار تومان دیگر نیز جریمه خواهد شد.

قنبرنژاد درباره قیمت نهایی آرم طرح ترافیک سالانه گفت: مبلغ علی الحساب دریافت شده از مردم، قیمت نهایی طرح بوده و مبلغ دیگری از شهروندان دریافت نخواهد شد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها