امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85973
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قائنی امروز در نشست علمی سقط جنین از منظر فقه و حقوق با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قائنی امروز در نشست علمی سقط جنین از منظر فقه و حقوق با رویکرد به مسائل نوظهور که در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، با اشاره به حرمت سقط به عنوان حکم اولیه بیان کرد: تهدید جان مادر با ادامه حاملگی و نیز بیماری‌های لاعلاج جنینی تنها در فرض حرج شدید به تشخیص مادر و قبل از دمیده شدن روح از جمله مواردی است که استثنا محسوب می‌شود.

وی افزود: بر فرض موارد ذکر شده و اعلام کارشناسان به قاعده حرج برای بعد از دمیدن روح در جنین را خلاف امتنان و غیرجایز دانستند و در این حالت بر این باور هستند که می‌توانیم به برخی ادله دفاع مشروع و تحلیل موجود در آن روایات مانند عبارت «زجر عن نفسه»  این امر را جایز شمرده و دیه را نیز در اینگونه موارد ثابت ندانستند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در بخش پایانی سخنان خویش خاطرنشان کرد: در مواردی که بارداری ناشی از تجاوز به عنف بوده و سبب عسر و حرج فرد را فراهم کند تا قبل از چهار ماهگی سقط جایز شمرده شده است.

انتهای پیام/78005/ر20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها