امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85974
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت، با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استاندار گلستان، نمایندگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت بهداشت، با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استاندار گلستان، نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و معاونان و مدیران این دانشگاه، شرکت تحقیقاتی و تولیدی یک شرکت تولید داروهای نوترکیب به طور رسمی در شهرک صنعتی آق قلا استان گلستان افتتاح شد.
 
سید حسن هاشمی با بیان اینکه باید جامعه پزشکی را برای استفاده از محصولات دارویی داخلی متقاعد کرد، تصریح کرد: کمپانی های بین‌المللی برای عرضه محصولات تولیدی خود حرفه‌ای عمل می‌کنند و در دانشگاهها و بیمارستانهای مختلف دنیا تبلیغات زیادی برای داروهای خود انجام می‌دهند.
 
وی ادامه داد: آنها سالها کار کرده‌اند تا محصول تولیدی خود را عرضه کنند و ما هم باید در این بخش تلاش کنیم تا داروهای تولید داخل در بازارهای داخلی و جهانی عرضه و مورد استفاده قرار گیرند.
 
هاشمی با اشاره به اینکه، امیدواریم تولید این دارو بتواند جایگزین خارجی آن شود و بازار را از رقبای بین‌المللی خارج کند،‌گفت: در صورت تولید این دارو، دولت متعهد است که مانع از ورود مشابه خارجی آن شود.
 
وی افزود: این دارو از فروردین وارد بازار شد و به دنبال اعتماد جامعه پزشکی 20 درصد از بازار را در اختیار دارد و انتظار داریم حتی صادرات نیز داشته باشیم و هر سال یک داروی جدید را به بازارهای بین المللی هدیه کنیم.
 
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی خودباوری و توانمندی جوانان و اساتید در جهت کاهش وابستگی ها و تلاش در جهت رفع آنها.
 
وی افزود: فعالیت این شرکت با سرمایه اولیه جزیی شروع شد که باید به نحو شایسته تری از آنها حمایت می‌شد و امیدواریم با رویکرد کاملاً مفاوت دولت یازدهم و عنایت ویژه شخص رئیس جمهوری این حمایت ها گسترش یابد .
 
هاشمی در ادامه گفت: پیش از این نیز، مبلغ 800 میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده شد.
 
وی در خصوص داروی تولید شده گفت: این دارو بدن را در برابر عفونت ها توانمند می کند و برای بیماران سرطانی کاربرد دارد و بر روی مغز استخوان نقش کمک کننده دارد.
 
براساس این گزارش، رئیس شرکت تحقیقاتی تولیدی نیز در این مراسم با اشاره به روند ساخت و اهداف راه اندازی این شرکت تولیدی گفت: این شرکت با هدف گام برداشتن جهت اعتلای ملی با اعتبار حدود 10 میلیارد تومان و با مشارکت شماری از اساتید دانشگاه تاسیس شد.
 
شهبازی با بیان اینکه محصول این شرکت، تولید داروهای نوترکیب برای درمان بیماران سرطانی است تصریح کرد: هم اکنون قرارداد صدور دارو با سه کشور سوریه، ویتنام و بلاروس امضاء شده و با کشور ترکیه نیز در حال مذاکره برای صدور دارو به آن کشور هستیم.
 
وی با بیان اینکه فرمولاسیون ساخت داروهای نوترکیب این شرکت ۱۰۰درصد مانند نمونه برند اصلی شرکت خارجی آن است و تمام مشخصات فرمولاسیون برند اصلی را دارا است گفت: این دارو یکی از داروهای ضروری و اصلی برای شیمی درمانی بیماران سرطانی است و استقبال پزشکان از این دارو بسیار خوب بوده است.
 
وی تاکید کرد: ما توانستیم دانش تولید این دارو را در یک منطقه دور افتاده و محروم و با حداکثر استانداردهای بین‌المللی بومی سازی و فرآیند و راندمان دارو را به لحاظ کیفیت و قیمت با برندهای جهانی عرضه و با آنها رقابت کنیم.
 
شهبازی با تأکید بر اینکه در مطالعات بالینی که از محصول این شرکت انجام شده کاهش درد در دوره های شیمی درمانی تائید شده است یادآور شد: برنامه ما این است که در سال اول حدود 50 درصد بازار کشور ر و برای سالهای بعد حدود 70 درصد بازار کشور را تحت پوشش قرار دهیم. 
 
وی با بیان اینکه هدف این شرکت نگاه جهانی در تولید دارو است و ضمن تامین نیاز کشور برای صادرات جهانی برنامه ریزی کرده ایم ابراز امیدواری کرد: با حفظ کیفیت بتوانیم ۳ تا ۵  درصد بازار جهانی این دارو را برای کشور داشته و در جهت اشتغالزایی و توسعه ملی گام برداریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها