امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85975
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام حمید شهریاری معاون امار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در حال حاضر الکترونیکی شدن پرونده‌های کیفری میان ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام حمید شهریاری معاون امار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: در حال حاضر الکترونیکی شدن پرونده‌های کیفری میان دادسرای خارک و سرکلانتری یوسف آباد به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

وی گفت: اجرای پایلوت از ان جهت صورت می‌گیرد که پرونده‌های کیفری ۴ طرف دارند و باید در مدت اجرا ریسک‌های انها استخراج شده و برطرف شود.

حجت الاسلام شهریاری همچنین درباره اجرای ارائه خدمات الکترونیک در استانها گفت: در فاز اول مراکز استانها را هدف قرار داده‌ایم و قرار است دفاتر در مراکز استانها تأسیس شوند.

وی گفت: البته این موضوع دور از ذهن هم نیست به خاطر انکه نیمی از دادخواست‌ها در استانهای کشور در مراکز استانها شکل می‌گیرد و اگر در مراکز استانها دفاتر راه اندازی وند بیش از نیمی از دادخواست‌های کشور سر و سامان می‌گیرند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه همچنین خاطرنشان کرد: در فاز دوم ما به سراغ شهرستانه‌هایی می‌رویم که حوزه قضایی دارند و در آنها دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شکل خواهد گرفت.

وی افزود: ۲۰ درصد از خواسته‌های کل کشور در استان تهران ثبت می‌شود.

این در حالی است که در حاشیه این نشست خبری سیاوش پور مدیر کل دادگستری استان گیلان نیز دربراه ارائه خدمات الکترونیک قضایی گفت: زمینه ارائه اینگونه خدمات در قوه قضاییه از ۱۰ سال قبل کلید خورد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف حکومت‌ها ایجاد زمینه‌های مناسب برای دسترسی همه شهروندان به دادرسی عادلانه است که ارائه خدمات به صورت الکترونیک این مهم را محقق می‌کند.

همچنین جمالی رئیس دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بحث دادرسی الکترونیک و خدمات قضایی الکترونیک واقعیتی انکار ناپذیر است و باید دستگاه‌ها در جهت دسترسی آسان مردم به خدمات گام بردارند.

وی افزود: به نظر می‌رسد ارائه خدمات الکترونیک قضایی گامی مهم در جهت کاهش اطاله دادرسی بردارد و باعث اتقان آرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار