امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85985
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مجموعه و خانواده بزرگ آموزش و پرورش به سراغ یکی از سرایداران شاغل در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مجموعه و خانواده بزرگ آموزش و پرورش به سراغ یکی از سرایداران شاغل در آموزش و پرورش رفتیم؛ اما این بار سوژه مصاحبه سرایداری جوان در آموزش و پرورش است؛ گفت‌وگوی فارس با این سرایدار جوان مدرسه را بخوانید.

مازیار حبیبی متولد 1365 است و اکنون 28 سال سن دارد؛ او در سال 1391 به استخدام آموزش و پرورش در آمده و دارای دو فرزند است؛ وقتی وارد آموزش و پرورش شد، خدا به او فرزندی دوقلو داد و هم‌اکنون پدری زحمتکش است.

*قبل از سرایداری کارگر بودم

فارس: جناب حبیبی قبل از اینکه سرایدار مدرسه بشوید چه فعالیتی انجام می‌دادید؟

حبیبی: من در سال‌های گذشته یک کارگر ساده بودم و در یک تولیدی مشغول کار بودم؛ وضعیت خوبی از نظر کاری نداشتم چون هر وقت که می‌خواستند می‌گفتند، آقا تشریف ببرید دیگر نمی‌خواهیم اینجا کار کنید؛ شرایط خوبی نداشتم.

*دو فرزند دوقلو به لطف حضور در آموزش و پرورش دارم

فارس: چند فرزند دارید؟

حبیبی: وقتی وارد آموزش و پرورش شدم و به امید خدا سرایدار مدرسه شدم؛ خانه‌ای در مدرسه به من تحویل داده شد و به لطف آن خانه تصمیم گرفتم از خدا فرزندی بگیرم که خدا لطف کرد و دو پسر دوقلو به من هدیه داد؛ الان پسرانم 10 ماهه هستند؛ پیش از اینکه به آموزش و پرورش بیایم مستأجر بودم و شرایط خوبی برای فرزنددار شدن نداشتم.

*هزینه دوقلوها بالاست

فارس: از شرایط کنونی با فرزندان دوقلو که ناراضی نیستید؟

حبیبی: خیر، خدا را به خاطر این همه لطف و محبت شکر می‌کنم، اما با حقوقی که از آموزش و پرورش دریافت می‌کنم چون 2 فرزند دارم هزینه‌های آنها بالاست؛ البته خدا برکت حضور این دو اولاد را داده و ناشکری نمی‌کنم.

فارس: تحصیلات شما چقدر است؟

حبیبی: متأسفانه فقط توانستم تا کلاس چهارم ابتدایی درس بخوانم و الان هم پشیمانم.

*مثل برادر بزرگ بچه‌ها آنها را راهنمایی می‌کنم

فارس: بچه‌ها در مدرسه شما را اذیت نمی‌کنند؟

حبیبی: خیر، خیلی اذیت نمی‌کنند؛ البته من خودم را به جای برادر بزرگ آنها می‌گذارم و گاهی آنها را راهنمایی می‌کنم؛ چون اینجا مدرسه راهنمایی و دبیرستان است بچه‌هایی که اینجا هستند از نظر سنی به من نزدیکتر هستند و خدا را شکر ارتباط خوبی با آنها دارم.

*وقتی کارگر بودم 300 تومان حقوق می‌گرفتم

فارس: با توجه به شرایط کنونی که با آمدن به آموزش و پرورش کسب کردید، چه تفاوت‌هایی در زندگی گذشته و کنونی خود مشاهده می‌کنید؟

حبیبی: از وقتی که وارد آموزش و پرورش شدم شرایطم بهتر شده است؛ چون در گذشته کارگری درآمد چندان زیادی نداشت و از طرفی هم سختی‌های خودش را داشت؛ آن زمان حدود 300 هزار تومان درآمد در شرایط بد داشتم که امروز خداراشکر شرایط خوب و حقوق بهتری دارم؛ اکنون که در آموزش و پرورش سرایدار شدم از صبح تا وقتی مدرسه تعطیل شود کار می‌کنم، اما در گذشته از صبح تا 9 شب کار می‌کردم.

*وزیر حقوق‌های ما را بیشتر کند

فارس:به عنوان فردی که تازه وارد مجموعه آموزش و پرورش شدید و وضعیت و شرایط زندگی‌‌تان بهتر شده است چه تقاضای از وزیر دارید؟

حبیبی: در حال حاضر یک کمی مشکلات مالی دارم و از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارم تا یک مقداری حقوق‌های ما را بیشتر کند؛ از طرفی علاقه دارم تا ادامه تحصیل بدهم، اما با مشکلات مالی و دیگر مشکلات نمی‌توانم ادامه تحصیل بدهم.

*از جایگاهم راضی هستم

فارس: آقای حبیبی از جایگاهی که امروز دارید راضی هستید؟

حبیبی: بله، یعنی فکر می‌کنم به اندازه‌ای که زحمت کشیدم جایگاه دارم؛ کلاً آموزش و پرورش جای بسیار خوبی است.

* بعضی می‌گویند آموزش و پرورش جای خوبی است

فارس: نظرتان درباری کار کردن در آموزش و پرورش

حبیبی: اکنون که وارد آموزش و پرورش شدم در اجتماع هم به من احترام می‌گذارند؛ بعضی می‌گویند آموزش و پرورش جای خوبی است و جایگاه خوبی داری و بعضی البته نظرات متفاوتی دارند، اما خدا را شکر می‌کنم و می‌سازم و ناشکر نیستم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها