امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86001
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب مدح خورشید در بهار 91 تولید و در دو نوبت دیگر در سالهای 92 و 93 تجدید چاپ شده است. این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب مدح خورشید در بهار 91 تولید و در دو نوبت دیگر در سالهای 92 و 93 تجدید چاپ شده است. این کتاب گزیده‌ای از خاطرات حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ شخصیّت حضرت امام خمینی‌(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی است، که در 136 صفحه توسط توسط انتشارات انقلاب اسلامی گردآوری و تدوین شده است.
فرازی از کتاب
در آن لحظه‌اى که امام(ره) ناراحتّی قلبى پیدا کرده بودند، ما به شدّت نگران بودیم. وقتى که من رسیدم، ایشان انتظار و آمادگى براى بروز احتمالى حادثه را داشتند. بنابراین، مهمترین حرفى که در ذهن ایشان بود، قاعدتاً مىباید در آن لحظه حسّاس به ما مى‌گفتند. ایشان گفتند: قوى باشید، احساس ضعف نکنید، به خدا متّکى باشید، «اشدّاء على الکفّار رحماء بینهم» باشید، و اگر با هم بودید، هیچکس نمىتواند به شما آسیبى برساند. به نظر من، وصیت امام(ره) مى‌تواند در همین چند جمله خلاصه شود.

او واقعاً حکیم بود و مصداق کامل «صیرورت الانسان عالما عقلیّا مضاهیا للعالم العینى» محسوب مى‌شد. انسان احساس مى‌کرد که تمام حقایق عالم در وجود او منعکس بود. او چیزهایى را به وضوح و روشنى و با همان نورانیت نفسانى و نگاه رحمانى و حکمت خودش ـ نه با استدلال و تمهید مقدمات معمولى ـ مى‌دید و مى‌فهمید که دیگران عصازنان خودشان را به آن نقطه مى‌رساندند.

علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه‌ تهیه این اثر می‌توانند با شماره تلفن‌های  66493548 و66483695 تماس بگیرند و یا به پایگاه اطلاع‌رسانی WWW.BOOK-KHAMENEI.IR مراجعه کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها