امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86006
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش بین‌المللی سیاست خارجی و امام خمینی (ره) با رویکرد حرمت تولید، انباشت و بکارگیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش بین‌المللی سیاست خارجی و امام خمینی (ره) با رویکرد حرمت تولید، انباشت و بکارگیری تسلیحات اتمی از دیدگاه اسلام از سوی دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و همکاری ستاد ارتحال بزرگداشت امام خمینی (ره) 12 و 13 خرداد در تهران و قم برگزار می‌شود.

این همایش دارای محورهای تعامل انسان‌ها با یکدیگر، پیام دین اسلام در مورد سلاح‌های کشتار جمعی،  احترام به طبیعت، حقوق بین الملل و جواز بکارگیری سلاح هسته‌ای، کاربرد سلاح هسته‌ای در جهان است.

به کارگیری تسلیحات اتمی از نظر مقام معظم رهبری ، حرمت فساد و نابودی جهانی، حمایت از صلح و دوستی جهانی ، تولید سلاح هسته‌ای در ایجاد ناامنی، رعب و وحشت، فقه هسته‌ای از دیدگاه عقلی، قرآن و روایات ، راهکارهای مبارزه با خشونت ، راهکارهای کنترل و مقابله با رقابت‌های هسته‌ای ، احترام به طبیعت و حرمت جلوگیری از تخریب طبیعت و محیط زیست در قرآن، احترام به طبیعت از دیدگاه پیامبر اعظم ( ص ) و احترام به طبیعت از نگاه اهل بیت ( ع ) برخی دیگر مباحث این همایش را تشکیل می‌دهد.

دبیرخانه همایش مقالات قابل توجهی را دریافت کرده که مقالات برتر انتخاب شده و به زبان‌های انگلیسی و فارسی منتشر خواهد شد. 

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها