امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86021
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی کوثری دبیر نهمین جشنواره بین‌‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی گفت: سپاه ...

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی کوثری دبیر نهمین جشنواره بین‌‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی گفت: سپاه پاسداران اسلامی به عنوان یکی از رویش‌های متفاوت انقلاب اسلامی، رسالت‌های اصلی خویش را پاسداری از انقلاب اسلامی تعریف کرده است، همچنین بنیان‌گذار کبیر انقلاب نیز در بستر انقلاب اسلامی، ساختارهای جدیدی وارد کرد که یکی از این ساختارهای متفاوت «سپاه و بسیج» بود.

دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی تصریح کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) فعالیت‌های خوبی را در راستای ترویج فرهنگ رضوی دارد، لذا سپاه هم وظیفه خود می‌داند که سبک زندگی اسلامی را ترویج دهد که یکی از آنها سبک زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه سبک زندگی حضرت علی‌ بن موسی‌ الرضا(ع) است.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره تولیدات دیجیتال رضوی، تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ ناب رضوی و حضور معنوی در جبهه نرم فرهنگی است و گسترش فعالیت‌های فرهنگی هنری مرتبط با سیره ائمه(ع) به ویژه امام رضا(ع) در فضای مجازی، شناسایی، معرفی و حمایت از تولیدکنندگان آثار فرهنگی، هنری و ادبی در قالب‌های مرتبط با موضوع امام رضا(ع) از دیگر اهداف این جشنواره به شمار می‌رود.

کوثری با بیان اینکه ذیل اهداف در نظر گرفته شده برای این جشنواره، برنامه‌هایی نیز طراحی شده که از آن جمله می‌توان به تغییر قالب‌های مکتوب به قالب‌های دیجیتال اشاره کرد، ادامه داد: یکی از راهبردهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران، ترویج سبک زندگی اسلامی و انقلابی در میان آحاد مردم است و یکی از این مؤلفه‌ها آشنایی مردم و فعالیت در زمینه سبک زندگی ائمه به ویژه علی‌ بن‌ موسی‌ الرضا (ع) است که موضوع ابتدایی این جشنواره را به خود اختصاص داده است.

دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی با اشاره به بحث شادی و نشاط در سیره امام رضا(ع)، اظهار داشت:‌ براساس فرمایشات امام موسی کاظم(ع) مؤمن کسی است که زمان خود را به چهار بخش تقسیم کند که یکی از آنها اوقات فراغت است و باید برای آن تحت عنوان سبک زندگی برنامه‌ریزی کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سیره امام رضا(ع) باید الگوی اقتصادی خانواده‌ها و نحوه الگوگیری اقتصادی صحیح برای خانواده‌ها را جا بیاندازیم چرا که سبک زندگی اصیل ما نشأت‌ گرفته از ائمه اطهار(ع) است بنابراین تولید نسل و افزایش جمعیت از منظر حضرت رضا (ع) یکی از مبانی مورد نظر ما در این جشنواره است.

کوثری ادامه داد: حضرت رضا(ع) یکی از 37 فرزند امام موسی کاظم (ع) است و این می‌تواند یک مدلی از سبک زندگی برای ما باشد که از سیره زندگی این امام همام به دست می‌آید.

وی اظهار داشت: فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ نویسی رضوی 19 آذرماه 92 همزمان با میلاد حضرت موسی‌ بن جعفر(ع) اعلام عمومی و جلسات متعددی پیرامون این جشنواره و مراحل برگزاری آن برپا شد لذا برای گسترش فرهنگ رضوی قطعاً نیازمند تجمیع و نشر آن در سطح شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی هستیم و در واقع ما فعالیت خود را در این خصوص آغاز کرده‌ایم.

دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی به بیان تاریخچه برگزاری جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی پرداخت و گفت: چهار دوره از این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، دو دوره توسط شبکه قرآن و معارف سیما و دو دوره نیز از سوی مرکز تولید دیجیتال مرکز فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی گفت: سال گذشته بیش از 400 اثر به دست ما رسید و امسال با فعالیت‌هایی که آغاز شده و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، انتظار می‌رود که بیش از 1000اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

کوثری با بیان اینکه نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی در دو حوزه ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود، اظهار داشت: در حوزه بین‌الملل تمام آثاری که به زبان‌های غیرفارسی چه در داخل و چه در خارج از کشور تولید شده باشد در این فضا جای می‌گیرد که داوری و جوایز جداگانه‌ای خواهد داشت و امیدوارم بتوانیم تولیدات مؤثری در این خصوص داشته باشیم.

وی با اشاره به جوایز برندگان خارجی اظهار داشت: نفر اول 1000دلار، نفر دوم 750دلار و نفر سوم 500دلار است. همچنین 88جایزه نقدی و غیرنقدی نیز برای برندگان داخلی اختصاص داده شده است.

دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی گفت: علاوه بر بحث فنی وبلاگ‌ها، طراحی و گرافیک وبلاگ‌ها نیز در داوری آثار مدنظر قرار می‌گیرند و به لحاظ محتوایی نیز ارزش مطالب ارائه شده سنجیده می‌شود لذا وبلاگ‌های برگزیده دوره قبل نمی‌توانند در این دوره شرکت کنند و وبلاگ‌هایی که در دوره‌های گذشته انتخاب نشده‌اند باید بیش از 50 درصد تغییر و تحول داشته باشند.

وی یادآور شد: اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسی رضوی همزمان با دهه کرامت در فاصله زمانی پنجم تا پانزدهم شهریورماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها