امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86052
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری « الشرق» ،‌ «خالد بن محمد العطیه» وزیر خارجه قطر در کنفرانس خبری با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری « الشرق» ،‌ «خالد بن محمد العطیه» وزیر خارجه قطر در کنفرانس خبری با «فرانک اشتان مایر» همتای آلمانی خود که امروز در دوحه برگزار شد، گفت: قطر برای آزاد سازی سرباز آمریکایی در بند طالبان تلاش زیادی انجام داده است. 

وی ضمن تقدیر از هیأت قطری که در آزاد سازی سرباز آمریکایی که ۵ سال در بند طالبان بوده گفت: شیخ تمیم بن حمد امیر قطر نهادهای مسئول در دولت را برای میانجیگری در این زمینه مأمور کرده بود که بعد از گفت‌وگوهای فراوان این میانجیگری‌ها نتیجه داد.

وزیر خارجه قطر همچنین در اشاره به انتخابات اخیر مصر، گفت: آرزوی ما این است که نتیجه این انتخابات عامل تشویق کننده‌ای باشد و معتقدم  تنها راه رسیدن به ثبات و صلح داخلی ، گفت‌وگوی همه گروه‌ها در مصر است و این آن چیزی است که ما آرزویش را داریم.

خالد العطیه با اشاره به روابط کشورش با آلمان، گفت: قطر از بزرگترین سرمایه‌گذاران در آلمان به شمار می‌آید و میزان سرمایه گذاری قطر در آلمان ۱۸ میلیارد یورو است.

وی همچنین روابط دو کشور را که از سال ۱۹۷۳ تا کنون ایجاد شده روابطی محکم توصیف کرد و اعلام کرد که در مراحل آتی دیدار‌های بیشتری میان مقامات دو کشور صورت خواهد گرفت
انتهای پیام/ب
 
برچسب ها:
آخرین اخبار