امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86064
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، مقامات قضایی اسرائیل پس از اعلام غیرقانونی بودن سکونت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، مقامات قضایی اسرائیل پس از اعلام غیرقانونی بودن سکونت فلسطینیان در یک منطقه نظامی و تخریب خانه‌های ساکنان اصلی، بنا دارند به واحدهای غیرقانونی ساخته شده توسط شهرک‌نشینان در همان منطقه مجوز بدهند.

این واحدهای غیرقانونی در سال 2001 در تپه‌های جنوبی شهر الخلیل ساخته شد و محوطه‌ای به وسعت 100 هکتار را بین شهرک‌های صهیونیستی «ماعون» و «سوسیا» اشغال کرده‌اند.

بخشی از این منطقه، زمین‌هایی را شامل می‌شود که هنوز حتی بر اساس قوانین داخلی اسرائیل به فلسطینیان تعلق دارد. صاحبان این زمین‌ها در سال 2013 برای بازپس‌گیری املاک خود به دیوان عالی اسرائیل شکایت کرده‌اند.

مقامات قضایی اسرائیل اما روز جمعه اعلام کردند که قصد دارند سند قانونی برای این واحدهای غیرقانونی ساخته شده توسط مهاجرین صهیونیست صادر کنند.

از طرف دیگر، این حکم با قوانین ارتش اسرائیل نیز در مغایرت است، زیرا 7 واحد از این ساختمان‌های غیرقانونی، در محوطه 3 هزار هکتاری تصرف شده توسط ارتش اسرائیل بنا شده‌اند.

15 سال پیش در همین منطقه، صدها خانه متعلق به فلسطینیان به بهانه قرار داشتن در همین منطقه نظامی تخریب شد و پس از 13 سال دوندگی در دادگاه‌های اسرائیل، به ساکنان سابق این خانه‌های تخریب شده گفته شد که نمی‌توانند در یک منطقه نظامی سکونت دائم داشته باشند.

ایجاد چندین واحد به اصطلاح غیرقانونی در نزدیک شهرک‌های صهیونیست و نهایتا اعطای مجوز از سوی مقامات اسرائیلی به این واحدها، ترفند شناخته شده این رژیم برای افزایش تدریجی وسعت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اراضی متعلق به فلسطینیان است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار