امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86068
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «حمدین صباحی» نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد: جبهه معارض ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، «حمدین صباحی» نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری مصر اعلام کرد: جبهه معارض قدرتمندی تشکیل می‌دهد که احزاب و نیروهای سیاسی و انقلابی حامی وی در انتخابات را شامل می‌شود و می‌خواهند بار دیگر به صفوف معارضان ملحق شوند.

از سوی دیگر «محمود عزت»، عضو دفتر سیاسی جنبش سوسیالیست‌های انقلابی مصر تاکید کرد که تمام نیروهای انقلابی تحت یک شعار و یک قضیه با یکدیگر متحد خواهند شد و روند حل مشکلات اقتصادی و سیاسی در حکومت آینده که توسط عبدالفتاح السیسی ایجاد می‌شود را پیگیری خواهند کرد.

محمود عزت که با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه افزود: ائتلاف صباحی شکل و ماهیت دیگری در عرصه سیاسی معارضان مصری و به ویژه در مقایسه با جماعت اخوان‌المسلمین خواهد داشت و تلاش خواهد کرد، طیف گسترده‌ای از معارضان را در برگیرد.

عزت درباره بیم و هراس‌های حاکم بر عرصه داخلی مصر مانند آنچه در «جبهه نجات» شاهد بودیم، گفت: اگر جبهه نجات خود را جزو نیروهای انقلابی و معارض می‌داند که این اقدامات بدون تردید اشکالی ندارد، اما در این جبهه وجه مشترکی مشاهده نمی‌شود که این جبهه را با دیگر گروه‌های معارض در یک جا گرد آورد.

وی درباره انتخابات آینده پارلمانی مصر نیز گفت: حمدین صباحی به راحتی نخواهد توانست به کرسی‌های پارلمان دست یابد، اما ائتلاف وی برنامه اصلاحی قدرتمندی را ارائه خواهد داد و به رقابت با دیگر احزاب سیاسی خواهد پرداخت.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها