امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86069
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «الاهرام»، کمیسیون انتخابات ریاست‌جمهوری مصر یکشنبه شب شکایت «حمدین صباحی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «الاهرام»، کمیسیون انتخابات ریاست‌جمهوری مصر یکشنبه شب شکایت «حمدین صباحی» یکی از دو نامزد تصدی ریاست‌جمهوری، از روند برگزاری و نتایج زودهنگام انتخابات را رد کرد.

این کمیسیون موارد مطرح شده از سوی صباحی را «بی‌پایه» خوانده و اعلام کرده است که بازرسان ادعاهای وی را رد کرده‌اند.

صباحی در شکایت خود، به میزان مشارکت اعلامی، تعداد آرای اعلام‌شده در برخی شعب رأی‌گیری، تبلیغات به نفع «عبدالفتاح السیسی» دیگر نامزد ریاست‌جمهوری در شعب اخذ رأی، اخراج ناظران ستاد تبلیغاتی صباحی از محل رأی‌گیری و همچنین تمدید زمان اخذ رأی تا روز سوم، اعتراض کرده است.

در حالی که قرار بود انتخابات ریاست‌جمهوری طی 2 روز به پایان برسد، مقامات مسئول برگزاری انتخابات، در تصمیمی غیرمنتظره و در واکنش به میزان پائین مشارکت در انتخابات، زمان رأی‌گیری را یک روز دیگر تمدید کردند. همچنین در حالی که میزان مشارکت تا پایان روز دوم کمتر از 30درصد اعلام شده بود، مقامات دولت موقت مصر، این رقم را در پایان روز سوم، در حالی که رسانه‌های خارجی از ادامه روند عدم استقبال از انتخابات در روز سوم خبر می‌دادند، میزان مشارکت را 47.3درصد، اعلام کردند.

صباحی پس از اعلام نتایج اولیه، که 97درصد آرا را به سیسی تخصیص داده بود، اعلام کرد که این آمارها را نمی‌پذیرد. وی در کنفرانس خبری که روز پنج‌شنبه برگزار کرد، گفت که این آمارها «توهین به شعور مردم مصر» است و او آن‌ها را معتبر نمی‌داند.

سخنگوی ناظران اتحادیه اروپا نیز گفته بود انتخابات در فضایی برگزار شد که «در برخی موارد با قانون اساسی در تضاد بود.» وی همچنین هرچند تمدید مهلت رأی‌گیری را غیرقانونی ندانسته بود، اما گفت که این تصمیم موجب بروز بی‌مورد «عدم اطمینان» در روند برگزاری انتخابات شد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها