امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86075
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سرهنگ حبیب الله رجبلی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گلستان درخصوص فعالیت‌های چت روم‌ها ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سرهنگ حبیب الله رجبلی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گلستان درخصوص فعالیت‌های چت روم‌ها و نبود نظارت لازم بر آنها یادداشتی نوشته که در زیر می‌خوانید.

چت روم یک محیط غیر واقعی و یا مجازی است و محلی برای گفتگو و تبادل نظر کاربران اینترنت با نیات مختلف است.
افراد کلاهبردار با اهداف سوء و با نام کاربری و اطلاعات کذب و جذاب وارد این محیط مجازی شده و با هدف کلاهبرداری شروع به برقراری ارتباط با سایر کاربران چت روم ها می کنند و با کسب اعتماد طرف مقابل و بدست آوردن اطلاعات خصوصی آنها، اقدام به اخاذی می کنند.
حرکت به سوی فرهنگ سازی مناسب در استفاده از چت روم ها نیاز جامعه است تا کاربران عزیز با آگاهی و شناخت کامل از مشکلات و تهدیدات محیط های چت روم پا به این عرصه بگذارند تا مشکلات کمتر گریبانگیر آنان شود بهتر است خانواده ها عواملی را که باعث می شوند جوانان به چت روم ها جذب شوند را شناسایی نمایند.
از جمله عواملی که افراد مخصوصاً جوانان جذب چت روم ها می شوند نیاز به دوستی و برقراری ارتباط اجتماعی است و محیط چت پاسخگوی این نیاز است بنابراین بهتر است خانواده ها در ایجاد یک ارتباط درست مانند یک دوست با جوانان خود تلاش کنند تا وجود خلأ احتمالی بین خود و فرزندانشان را از بین ببرند.
یکی دیگر از مشکلاتی که امروزه جامعه به آن دچار شده و در حال افزایش است دوستی ها و ازدواج های اینترنتی است. متأسفانه تعدادی از افراد با هدف ازدواج و آشنایی با همسر آینده خود وارد محیط چت روم شده و کلاهبرداران از این موقعیت سوء استفاده نموده و از اطلاعات شخصی و محرمانه آنها بهره سوء می برند.
دنیای چت روم محیطی است که افراد قادر به پنهان کردن هویت خود هستند که نتیجه آن عدم رعایت موارد اخلاقی است و می تواند موجب ایجاد سوء تفاهم شود.
آشنایی و ازدواج های نا موفق از طریق چت، استثمار جنسی، عکس های مستهجن و غیر دینی از جمله تهدیدات فراروی مخاطبان چت روم هاست.
همچنین انزوای اجتماعی و کاهش قدرت برقراری ارتباطات فیزیکی از دیگر پیامدهای آن است.
وی در بخشی از این یادداشت با اشاره به اتاق های گفتگو و چگونگی کاهش پیامدهای منفی آن با توصیه به کراربران گفت: اطلاعات و عکس های خصوصی خود را در هیچ کجا از جمله در این محیط ها در اختیار افرادی که نمی شناسید قرار ندهید و فریب عبارات جذاب را نخورید.
این مقام انتظامی چت روم را محلی برای آزمایش و خطا یا کسب تجربه و علم برای افراد سالم ، عفیف و با حیای جامعه اسلامی ندانست و اظهار داشت: با هدف ازدواج و تشکیل خانواده وارد چت روم ها نشوید زیرا افراد با هر هویتی می توانند در این فضا فعالیت داشته باشند و خود را آن طور که دوست دارند جلوه دهند.
رجبلی تاکید کرد: شهروندان باید از کلمه عبور حساب کاربری ایمیل و چت روم خود با دقت محافظت کنند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار