امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86082
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، قرار است، ظهر امروز دوشنبه به وقت محلی کابینه توافق ملی فلسطینیان در برابر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، قرار است، ظهر امروز دوشنبه به وقت محلی کابینه توافق ملی فلسطینیان در برابر محمود عباس، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین در مقرش در شهر رام الله در مرکز کرانه باختری سوگند یاد کند.

جنبش حماس صبح امروز اعلام کرد: نمی‌تواند کابینه‌ای را بپذیرد که وزارت اسرا را در برنگیرد. چراکه محمود عباس تصمیم دارد، این وزارتخانه را به هیأتی وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین تبدیل کند.

سامی ابو زهری، سخنگوی رسمی حماس در این ارتباط به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که موضع حماس قطعی است و بر ضرورت وجود وزارتخانه اسرا در کابینه آینده تاکید دارد و این موضع را به فتح نیز اطلاع داده است.

در همین ارتباط روز گذشته ده‌ها فلسطینی علیه این اقدام محمود عباس در مرکز شهر غزه تظاهرات کردند.

اما درباره دولت توافق ملی فلسطینیان و مسئولیت‌های آن «عزم الاحمد» گفت: اولین مسئولیت دولت توافق ملی تدوین ابزارهایی برای متحد و یکپارچه کردن موسسات و نهادهای رسمی در غزه و کرانه باختری و تعامل با کارمندان آن بر اساس اصول و قوانین مورد توافق است.

الاحمد همچنین گفت: عباس قصد دارد تا یک ماه پس از تشکیل دولت توافق ملی از مجلس قانونگذاری فلسطین بخواهد تا در فعالیت خود براساس توافقات صورت گرفته بازنگری کند.

وی درباره تدابیر اتخاذ شده برای سفر عباس به غزه نیز گفت: این سفر نیازمند اتخاذ تدابیری نیست و طبیعی است که عباس اجازه داشته باشد، از هر شهر فلسطینی که بخواهد دیدن و به آن سفر کند.

ترکیب کابینه توافق ملی فلسطینیان به شرح زیر است:

- رامی الحمد الله نخست وزیر و وزیر امور داخلی
- زیاد أبو عمرو معاون نخست وزیر
-  شکری بشارة وزیر دارایی
- خولة الشخشیر وزیر تربیت و آموزش عالی
- یوسف ادعیس وزیر اوقاف
- هیفاء الأغا وزیر کار و امور اجتماعی
- سلیم السقا وزیر دادگستری
- مفید الحساینة وزیر مشاغل عمومی
- جودة مرقص وزیر سیاحت و گردشگری
- ریاض المالکی وزیر خارجه

- نایف أبو خلف وزیر حکومت‌های محلی یا شوراهای شهرها
- مأمون أبو شهلا وزیر اقتصاد ملی
- جواد عواد وزیر بهداشت
- علام موسى وزیر ارتباطات
- نادیة القواسمی وزیر امور زنان
- شوقی العیسة وزیر کشاورزی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها