امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86085
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 23
محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: طرح تحول سلامت از 15 اردیبهشت در سراسر کشور آغاز شد و در مراحل اول آن سه برنامه اساسی ...

محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: طرح تحول سلامت از 15 اردیبهشت در سراسر کشور آغاز شد و در مراحل اول آن سه برنامه اساسی برای ارتقای کیفی و کمی خدمات درمانی به مرحله اجرا درآمد که شامل کاهش پرداخت از جیب مردم برای خدمات بستری به میزان 10 درصد کل این هزینه ها،‌بهبود کیفیت خدمات هتلینگ بیمارستانی و رایگان شدن زایمان طبیعی در مراکز دولتی است.

وی ادامه داد:‌ مرحله دوم این برنامه نیز که شامل ماندگاری و استقرار پزشکان متخصص در مناطق محروم بود نیز از اول خرداد اجرایی شد و در حال تکمیل است. سومین مرحله این طرح نیز از 15 خرداد با آغاز ایجاد کلینیک های سرپایی در همه شهرهای کشور برای ارائه خدمات ارزان و با تعرفه دولتی به مردم اجرایی می شود.

وی گفت: استادان دانشگاههای علوم پزشکی، متخصصان و فوق تخصصان در کلینیک های ویژه سرپایی مستقر می شود. این کلینیک ها در سه شیفت صبح و عصر و شب به مردم خدمات رسانی می کنند و مردم فقط 30 درصد تعرفه دولتی را می پردازند به عنوان مثال تعرفه ویزیت یک پزشک متخصص اکنون 10 هزار تومان است که مردم در کلینیک های ویژه فقط 3300 تومان بابت ویزیت متخصص پرداخت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با بیمه‌ها برای ایجاد کلینیک های ویژه خدمات سرپایی انجام شده است و به زودی در همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور در تمام استانها این مراکز ایجاد می شوند.

وی گفت: البته ایجاد همه این کلینیک‌ها به یکباره امکانپذیر نیست و طی یک بازه زمانی چند ماهه در کل کشور تکمیل می شود. 

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: مرحله بعدی طرح تحول سلامت در حوزه درمان شامل حفاظت مالی از بیماران خاص و صعب العلاج است که از ماههای آینده اجرایی می شود و جزئیات آن در زمان مقرر اعلام خواهد شد.

آقاجانی اضافه کرد:‌ همزمان ایجاد 16 پایگاه اورژانس هوایی نیز به عنوان بخش دیگری از طرح تحول نظام سلامت در حال اجراست که طی ماههای آینده عملیاتی می‌شود و البته به زودی طرح های تحولی در حوزه بهداشت نیز اعلام و اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار