امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86092
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم تجلیل از ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم تجلیل از جانبازان نیروی دریایی ارتش و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوالی تنگه باب‌المندب در خلیج عدن، در دو مرحله 8 و 15 فروند قایق دزدان دریایی قصد ربایش یک کشتی ایرانی را داشتند که با حضور به موقع ناوگروه سی‌ام و تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی متواری شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه 8 فروند قایق تندرو متعلق به دزدان دریایی مجهز به تجهیزات سبک و نیمه‌سنگین جنگی بامداد امروز یک کشتی ایرانی را مورد هجوم قرار می‌دهند، یادآور شد: تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش ضمن اجرای چندین مرحله تیراندازی، با اقدام به موقع قایق‌های مهاجم را متواری می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: دزدان دریایی بعد از ناکامی با تجهیز دوباره و این‌بار بعد از چند ساعت با 15 فروند قایق به قصد تصرف کامل کشتی ایرانی، مجددا آن را مورد تهاجم قرار دادند که این‌بار هم با حضور به موقع تیم عملیات ویژه و ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش مواجه شده و با ناکامی پا به فرار گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه کشتی ایرانی در سلامت کامل به سر می‌برد، افزود: کشتی ایرانی تحت اسکورت ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی از منطقه خطر عبور کرده و مسیر خود را ادامه داد.
سیاری در پایان تاکید کرد: ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران «الوند» و ناو پشتیبانی رزمی «بوشهر» که اوایل اردیبهشت‌ماه ماموریت خود را شروع کرده است مسیر خود را به سمت جنوب آفریقا ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها