امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86109
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان یگان حفاظت مجلس شورای ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان یگان حفاظت مجلس شورای اسلامی که صبح امروز در مجموعه الغدیر این یگان برگزار شد با اشاره به اهمیت کار این مجموعه گفت: یگان حفاظت کار سنگینی را بر عهده دارد و البته این عزیزان نیز به حق از پس این مسئولیت سنگین برآمده اند.

وی افزود: سپاه پاسداران در شرایطی که کشور  با ماجراجویی‌های بیگانگان و اعتصاب‌ها و بحران‌ها همراه بود تشکیل و با پیوستن نیروهای مجاهد و با سابقه نظامی و امنیتی به طور جدی وارد عمل شد.

رییس مجلس ادامه داد: پس از آغاز جنگ تحمیلی نیز همه همت سپاه برای صیانت از مرزها به کار گرفته شد و درحالی که بنی صدر معترض حمایتی از سپاه نمی‌کرد به جبهه‌ها اعزام شد.

لاریجانی با اشاره به عدم تمایل بنی صدر به نیروهای حزب‌اللهی گفت: با این شرایط سپاه ناامید نشد و در وسط میدان حضور پیدا کرد و پس از  سر کار آمدن یک جریان متدین انقلابی جبهه‌ها به نیروهای سپاه باز شد و از آن زمان بود که سپاه در جبهه های جنگ درخشید.

وی در ادامه با اشاره به این که روش های دشمنان انقلاب عوض شده است، گفت: سپاه با روش و سبک عاشورایی خود و هدف بلند مدتی را با حرکتی معرفتی و شناختی برگزیده است نقش پررنگی در مقابل این دسیسه ها دارد.

رئیس مجلس با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام مدیریت جهادی ادامه ادامه داد: روحیه مجاهدانه بود که سپاه را به موفقیت رساند و امروز نیز شرایط اقتضا می‌کند که هدف را پیدا کنیم و با یک حرکت مجاهدانه به سمت آن حرکت کنیم. مصاف امروز از جنس دیگری است و در جبهه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید با روحیه جهادی پیش برویم.

لاریجانی ضمن تاکید بر این که مشکلات ما نتیجه برخی عوامل درونی و بیرونی است؛ گفت: نقض اقتصادی ما مشخص است و ما نقدینگی زیادی را در جامعه داریم که باید آن را به سمت تولید ببریم و آنچه که برای ما روشن است عدم وجود نقض در سیاست های کلان است.

وی افزود: امروز رونق دادن به تولید و اقتصاد در نقش مبارزه با امپریالیسم است.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای ادامه داد: هدف آنها متوقف کردن پیشرفت هسته‌ای است که البته اشتباه می‌کنند چرا که آنان نیستند که راه هسته‌ای شدن را به ما نشان بدهند که اکنون بخواهند آن را متوقف کنند. البته ما از مذاکرات استقبال می‌کنیم اما باید توجه داشت که مذاکرات هم یک منطقی دارد و منطق مذاکرات این است که براساس مقررات بین‌المللی ایران از حقوق خود استفاده کند و ما از مذاکره‌کنندگانی که با منطق به صیانت از دستاوردهای نظام مشغول‌اند حمایت می‌کنیم.

لاریجانی با تاکید بر ضرورت همگرایی داخلی گفت: البته اختلاف نظر هم کاملا طبیعی است؛ اما این اختلاف نظرها نباید به خصومت تبدیل شود.

وی افزود: در بخش فرهنگی نیز شرایط خاص خود را داریم و باید با آگاهی کامل حرکت کنیم البته حاشیه های را نیز باید از بین ببریم.

رییس مجلس با تاکید بر اهمیت امنیت کشور گفت:سپاه یک عامل امنیت برای کشور و منطقه است و در این حوزه چشم بینای نظام است. و بحمدالله با وجود برخی مشکلات راهی که جمهوری اسلامی در راه پیمودن آن است به سمت تکامل است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها