امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86129
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 14
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به ...

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «تعدادی از دانش‌آموزان امروز با تجمع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش تهران بر سختی سؤالات امتحان نهایی اعتراض داشتند؛ نظر شما در این خصوص چیست؟»، اظهار داشت: امتحان درس خاصی توسط این دانش‌آموزان اشاره نشد؛ بعضی از دانش‌آموزان ایده‌آل گرا هستند و معتقدند که باید از امتحان نمره 20 بگیرند و اگر نمره آنها مثلاً 19.75 شود اعتراض می‌کنند.

وی افزود: اگر سؤالات امتحان اشکال داشته باشد دبیران هم باید به این موضوع معترض باشند اما فقط تعداد اندکی دانش‌آموز به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

عمادی با بیان اینکه فضای اجتماعی باز است و اندکی از دانش‌آموزان آمده‌اند و در این باره اعتراض داشتند، خاطرنشان کرد: سؤالات خوب بوده است.

وی با تأکید بر اینکه سؤالات امتحان نهایی دانش‌آموزان هیچ مشکلی نداشته است، گفت: سؤالات توسط مجرب‌ترین طراحان طراحی شده است و پس از آن نیز بازبین، سؤالات را بازبینی می‌کند؛ ضمن اینکه طراحان تجربه بسیار بالایی دارند و به آنها اطمینان کامل داریم.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اهداف کتاب در اختیار طراحان سؤالات قرار می‌گیرد و از سطوح مختلف این سؤالات طرح می‌شود، تصریح کرد: برخی از دانش‌آموزان از جزوه‌های خارج از مؤسسات رسمی استفاده می‌کنند و موضوعات رسمی آموزش و پرورش را کنار می‌گذارند و مشکلاتی برای آنها به وجود می‌آید.

وی اضافه کرد: این تعداد دانش‌آموزی که به سؤالات امتحانات اعتراض داشتند، نماینده قاطبه دانش‌آموزان هم نیستند، البته حق دارند اعتراض کنند و ما هم به آنها توضیح می‌دهیم.

عمادی گفت: آموزش و پرورش شهر تهران هم به ما اعلام کرد که اگر دانش‌آموزان به مرکز سنجش آمدند و اعتراضی داشتند آنها را به سالن اجتماعات یا نمازخانه راهنمایی کنیم و برای آنها توضیحات لازم را اعلام کنیم.

به گزارش فارس، تعدادی از دانش‌آموزان تهرانی صبح امروز با تجمع در مقابل اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به سختی سؤالات امتحان نهایی اعتراض داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها