امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86157
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، لاله افتخاری در نشست خبری با موضوع سیاست‌های افزایش جمعیت که در خبرگزاری نسیم برگزار شد، با اشاره به طرح جدید ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، لاله افتخاری در نشست خبری با موضوع سیاست‌های افزایش جمعیت که در خبرگزاری نسیم برگزار شد، با اشاره به طرح جدید جامع جمعیت و تعالی خانواده گفت: این طرح با 55 ماده توسط کمیسیون‌های بهداشت و فرهنگ مجلس و کارگروه‌های مختلف بررسی شده است.

وی ادامه داد: کلیات این طرح کاهش سن ازدواج، کاهش طلاق و حمایت از فرزندآوری است که هفته‌ آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

افتخاری گفت: البته این طرح بار مالی زیادی دارد به طوری که 7 هزار میلیارد تومان برای اجرای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این طرح با فرمایشات رهبری مغایرت ندارد هر چند که به صورت یک جا سیاست‌ها ابلاغ نشده و ممکن است با تغییراتی همراه باشد چرا که ممکن است مجریان تغییرات متفاوتی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه معمولاً اولویت‌های اشتغال به مردان داده می‌شود تا به زنان ادامه داد: ما به دنبال اشتغال ۱۰۰درصدی زنان نیستم اما اگر بخواهیم زنان شاغل شوند مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌شود، همچنین ایجاد مهدکودک در شهرها و روستاها امکانپذیر نیست.

افتخاری گفت: تأمین اعتبار این برنامه 55 ماده‌ای در صورتی که دولت هزینه‌های آن را قبول کند امکانپذیر خواهد بود البته دولت نامه‌ای مبنی بر قبول کلیات این برنامه داده است اما به تدریج این برنامه عملیاتی خواهد شد.

وی همچنین در مورد قانون افزایش مرخصی مادران شاغل برای زایمان گفت: مجلس این قانون را مصوب کرد و با اینکه بار مالی داشت به شورای نگهبان رفت و دولت را موظف کرد تا آن را اجرایی کند. قسمت کمی از آن اجرا شد به همین دلیل نشست‌های زیادی داشته‌ایم و قرار شده بار مالی و مشکلات را متقبل شوند و طرح اجرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها