امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86162
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور قصد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد در نشست امروز دوشنبه شورای امنیتی سازمان ملل، پیش نویس قطعنامه‌ای را به این شورا ارائه دهد که در آن خواستار اتخاذ تدابیری برای اجرای توافقنامه ژنو و «نقشه راه» سازمان امنیت و همکاری اروپا در خصوص حل بحران اوکراین شده است.

لاوروف گفت:«برای اینکه تمامی این اسناد اجرا شود که در هر دو آنها درخواست برای توقف هر نوع خشونت در اوکراین مطرح شده، روسیه این مسئله را طی پیش نویس قطعنامه‌ای ببرای بررسی به سایر اعضای شورای امنیت ارائه خواهد داد.»

به گفته وزیر خارجه روسیه، در این سند تاکید شده است که هر نوع خشونت از سوی همه طرفین مناقشه باید فورا متوقف شود و مذاکرات با هدف برقراری آتش بس فوری آغاز شده و همچنین کریدور انسانی برای کمک رسانی به مردم مناطقی که درگیری در آنجا جریان دارد، ایجاد گردد.

لاوروف تاکید کرد که شورای امنیت باید از مقامات کی‌یف بخواهد تا برای خارج شدن مردم عادی از مناطق درگیری در شرق اوکراین، مانعی ایجاد نکرده و اجازه دهند تا کمک‌های انسان دوستانه به مردم ساکن منطقه برسد.

وی تاکید کرد که روسیه روی جنبه انسان دوستانه قطعنامه فوق تاکید داشته و امیدوار است که این مسئله از سوی شرکای غربی ما به درستی درک شود.

وزیر خارجه روسیه گفت: «ما آگاهانه به این ابتکارعمل دست زده و خواستار آن هستیم که با دید سیاسی به این مسئله نگاه نشود و واقعا تدابیری اندیشیده شود تا مردم عادی مناطق درگیری در شرق اوکراین بیش از این آسیب ندیده و بر اساس توافقات ژنو و «نقشه راه» سازمان امنیت و همکاری اروپا اقدامات لازم برای توقف خشونت‌ها در اوکراین انجام شود.» 
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها