امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86173
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشگاه تربیت مدرس بیش از 130 استاد تمام دارد و جزو 3 دانشگاه برتر کشور ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشگاه تربیت مدرس بیش از 130 استاد تمام دارد و جزو 3 دانشگاه برتر کشور است. دانشگاهی که طبق رتبه‌بندی موسسه لایدن هلند رتبه علمی 423 را در میان 3 هزار و 200 دانشگاه برتر دنیا کسب کرده و به جمع 500 دانشگاه تراز اول دنیا راه یافته است.

بر اساس اعلام رسمی مراکز پایش و سنجش تولید علم در کشور و جهان اسلام ISC، این دانشگاه در سال‌های بازگشت به رویه کنونی علمی از بین 51 دانشگاه برخوردار از رشته‌های جامعه دانشگاهی حائز رتبه دوم شده است.

این دانشگاه همچنین از سوی ISC طی سال 92 واجد رتبه دوم تولید علم در جمهوری اسلامی ایران شد.

براساس این گزارش، چندی قبل وزارت علوم سامانه پیامکی و نظرسنجی را برای تغییر پیش از موعد رئیس این دانشگاه کلید زد. این اقدام با ادعای فراخوان مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه برای تعیین مدیریت جدید صورت گرفت.

این فراخوان به دلیل عدم استقبال مدرسان و استادان دانشگاه تربیت مدرس از نامزد منصوب به خواست وزارتخانه تاکنون در چهار نوبت تمدید شده است.

نظرسنجی‌ها برای تغییر رئیس این دانشگاه اختلال در نظم علمی و آرامش عمومی دانشگاه را در پی داشته به شکلی که حتی گروهی از دانشجویان را هم بر آن داشت تا برای تغییر رئیس دانشگاه که امری کاملاً تخصصی و تابع شرایط و مقررات خاصی در کشور است وارد میدان شوند و به صدور اطلاعیه‌ها و تهدید نامه‌ها به آدرس الکترونیکی اساتید و بعضی خبرگزاری‌ها اقدام کنند.

هدایت و اداره سه ضلعی جنگ ایمیل‌ها در حالی جریان دارد که حکم ریاست رئیس‌ فعلی دانشگاه در جلسه شمارۀ 680، روز  28 دی ماه سال 89 شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط وزیر وقت علوم در روز 18 اسفند 89 ابلاغ شد و بر این اساس، انقضای حکم خدمت وی اواسط زمستان امسال است.

اتفاقاتی که در چند هفته گذشته در این دانشگاه بوقوع پیوسته، باعث ورود بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، کارکنان ایثارگر و بسیجی و بسیار از اساتید  شده است، درحالی‌که وقوع این حوادث در 4 سال گذشته در این دانشگاه بی‌سابقه است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها