امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86181
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه در استان‌ها و مناطق مختلف ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، آمادگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه در استان‌ها و مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

300 صندوق اخذ رای در ادلب

در استان ادلب استانداری این استان اعلام کرد که تمام مناطق این استان برای برگزاری انتخابات در آمادگی هستند و استانداری ادلب 300 مرکز صندوق اخذ رای را در 170 مرکز رای گیری توزیع کرده است.

در این ارتباط گزارش شده که 211 صندوق در 110 مرکز اخذ رای در شهر ادلب توزیع شده و 37 صندوق نیز در شهر جسر الشغور و ریف آن و 36 صندوق نیز در شهر اریحا و ریف آن و 14 صندوق در دیگر در مناطق ادلب توزیع شده است.

این درحالی است که 684 کمیته انتخاباتی نیز در برابر کمیته قضایی سوگند خوردند تا فعالیت خود را آغاز کنند.

تشکیل مراکز رای‌گیری سیار در استان حماه

از استان حماه نیز خبر می‌رسد، تعداد مراکز رای گیری در این استان به 617 مرکز رای گیری بالغ شده است. براساس این اعلام 153 مرکز در شهر حماه، 91 مرکز در ریف حماه که تنها 15 کیلومتر با شهر حماه فاصله دارد و مناطقی همچون الربیعه، قمحانه، الشیحة و غیره را در برمی‌گیرد، 2 مرکز در معردس، 117 مرکز در منطقه السلمیه، 103 مرکز در منطقه السقیلبیه، 130 مرکز در منطقه مصیاف، 16 مرکز در منطقه محرده و 5 مرکز سیار در مناطق مختلف استان دایر شده است.

براساس اعلام استانداری حماه 349 هزار و 623 نفر در مناطق مختلف این استان و 450 هزار نفر در شهر حماه مجاز به شرکت در انتخابات هستند.

دایر کردن مراکز رای گیری در سراسر مناطق دمشق

از دمشق نیز گزارش شده که مسئولان این شهر در تمام نقاط آن مراکزی را برای اخذ رای دایر کرده‌اند که تعداد آنها به 1563 مرکز می‌رسد. این درحالی است که برای حفظ امنیت انتخابات تدابیر امنیتی لازم نیز اتخاذ شده است.

تکمیل اتخاذ تدابیر و اقدامات امنیتی برای برگزاری انتخابات

قرار است، فردا 16 میلیون شهروند سوری با حضور پای صندوق‌های رای حضور یابند و آرا خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

بیانیه وزارت کشور سوریه در این خصوص اعلام کرده است که تاکنون 9601 مرکز رای گیری در سراسر کشور تدارک دیده شده که 11776 صندوق را در برمی‌گیرد.

اما در خصوص تدابیر امنیتی اتخاذ شده برای روز انتخابات که فردا برگزار خواهد شد، وزارت کشور سوریه اعلام کرد که تمام تدابیر امنیتی لازم برای برگزاری این انتخابات و رسیدن دهندگان به صندوق‌های رای اتخاذ شده است.

انفجار خودرو بمبگذاری شده در ریف حمص

درحالی که تنها یک روز به انتخابات ریاست جمهوری سوریه فرصت باقی است، گروه‌های تروریستی اقدام به منفجر کردن یک خودرو بمبگذاری شده در شهرک «الحراکی» در ریف شرقی حمص کردند که در جریان چند شهروند سوری کشته و زخمی شدند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها