امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86190
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۵
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «یوکیا آمانو» بعد از پایان نشست امروز شورای حکام در وین، ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «یوکیا آمانو» بعد از پایان نشست امروز شورای حکام در وین، ضمن معماگونه خواندن مذاکرات، به خبرنگاران گفت: زمان‌بندی بازرسی های آژانس از آنچه وی «بعد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» خواند، ارتباطی به مذاکرات ایران و 1+5 ندارد و مطمئناً زمان لازم برای تکمیل این بازرسی‌ها، از دوره 6 ماهه مورد توافق ایران و 1+5 یعنی 30 خرداد ماه، فراتر خواهد رفت. 

وی افزود: من فکر نمی‌کنم که قدرت‌های بین‌الملل نیز از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتظار داشته باشند بازرسی‌های خود از ایران را تا زمان مورد توافق برای پایان مذاکرات این کشور و 1+5 به اتمام برساند.

آمانو در همین باره افزود: ‌این دوره 6  ماهه، زمان بندی ما نیست، این زمان‌بندی آنها (ایران و 1+5) است، ما برای حل تمامی مسائل باقی مانده (در خصوص برنامه هسته‌ای ایران) تا هر زمان که لازم باشد، به کار خود ادامه خواهیم داد.

آمانو در ادامه گفت: ‌من به انتظار بسیاری از کشورها و مردم برای سرعت بخشیدن به روند (بازرسی‌ها) واقف هستم و خودم نیز خیلی مشتاقم که این امر محقق شود.

آمانو صبح امروز در ابتدای نشست شورای حکام آژانس، به تعامل ایران و این نهاد بین‌المللی و افزایش درک آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، ابراز خرسندی کرده بود.

نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از امروز (دوشنبه) در وین پایتخت اتریش آغاز شده و به گفته منابع آگاه، تا 5 روز ادامه خواهد داشت.

بنا بر اعلام آژانس، بحث اجرای پادمان‌های ایمنی در ایران از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها