امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86197
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن بیست و پنجیمین سالگرد بزرگداشت بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران و در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن بیست و پنجیمین سالگرد بزرگداشت بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران و در آستانه سالروز قیام پانزدهم خرداد، ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره معمار فقید انقلاب اسلامی و تجدید عهد و میثاق با آرمان های والای آن امام همام تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: چهاردم خرداد سالروز گرامی داشت بزرگ مردی است که میراثی ماندگار همچون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برجای گذاشت تا ترجمان عدالت و آزادگی در جهان باشد.

در ادامه این بیانیه از حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) به عنوان بزرگترین منادی دین وعدالت در جهان معاصر یاد و تصریح شده است: برکت ندای حق طلبی و آزادگی آن عزیز که برگرفته از نهضت عاشورایی است، ایران اسلامی را همچن نگینی در جهان اسلام و دژی مستحکم در مقابل زورگویی و زیادی خواهی مستکبران قرار داده است.

در بخش دیگری از این بیانیه ضمن اشاره به قیام خونین 15 خرداد 1342 که مقدمه ای بر تغییر معادلات سیاسی در منطقه و جهان شد، آمده است: قیام خونین 15 خرداد که به برکات همان هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت نه تنها موجب سست شدن پایه های حکومت ستم شاهی را فراهم کرد بلکه زمینه احیاء تمدن بزرگ اسلامی در جهان را هموار ساخت.

در پایان تصریح شده است: ارتش جمهوری اسلامی ایران با الهام از روح بلند فرمانده فقید خود و به عنوان ارتش ولایتمداری که همواره بازوی مقتدر نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و بر حرکت در مدار نورانی ولایت فقیه از فرامین جانشین خلف آن عزیز سفر کرده تبعیت می‌کند، ضمن تسلیت بیست و پنجمین سالگرد عروج ملکوتی آن عزیز سفرکرده و گرامیداشت سالروز آغاز رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، سالروز قیام مردمی 15 خرداد که سرآغازی بر نهضت بیداری اسلامی ملت ایران و نشانگر عمق پیوند معنوی مردم با آرمان های الهی و نمایش فداکاری ملت برای حفظ اسلام و برچیده شدن سلطه طاغوتیان است را گرامی می‌دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار