امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۱۸:۱۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 862
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 230
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، پاسخ روسیه به «فهرست ماگینسکی» که اتباع آمریکایی را از ورود به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، پاسخ روسیه به «فهرست ماگینسکی» که اتباع آمریکایی را از ورود به خاک این کشور منع می کند، شامل 104 فامیلی است. فهرست اولیه روسیه از مقامات آمریکایی ناقض حقوق بشر پیش از این 71 بود. مقامات مسکو اکنون در حال بررسی افزودن 33 اسم دیگر به این فهرست هستند.

یک مقام بلندپایه در دفتر ریاست جمهوری روسیه به خبرنگار این روزنامه گفت که این مسئله بلافاصله بعد از اینکه دولت آمریکا اسامی مقامات روسی که به عقیده آنها ناقض حقوق بشر هستند را اعلام کند، علنی خواهد شد.

تبادل این فهرستها درست در زمان سفر "تام دونیلون" مشاور رئیس جمهوری آمریکا که قرار است پیام شخصی "باراک اوباما را به "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه تقدیم کند، رخ خواهد داد.

اوباما در این پیام خود تلاش کرده تا مقامات کرملین را متقاعد سازد که «ازسرگیری روابط» بین دو کشور به فراموشی سپرده نشود. این در حالی است که تطابق این دو مسئله، نه تنها ماموریت دونیلون را با شکست مواجه می سازد، بلکه بهبود روابط مسکو و واشنگتن در آینده را نیز غیرعملی خواهد کرد.

نسخه نهایی «فهرست ماگینسکی» باید در تاریخ 13 آوریل به کنگره تقدیم شده و سپس علنی شود. این قانون در اواخر سال 2012 به امضای باراک اوباما رسیده است.

پیش از این برخی مطبوعات اعلام کردند که دولت آمریکا ممکن است  15 اسم دیگر را به فهرست سیاه مقامات روسی اضافه کند. این در حالی است که نمایندگان کنگره علاقه دارد تا این فهرست بیش از این گسترده باشد. اگر در ابتدا قرار بوده این فهرست شامل 60 مقام روسی باشد، بعدا مشخص شد که این اسامی ممکن است تا 280 نفر نیز افزایش یابد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها