امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86201
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در گردهمایی اصناف و ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در گردهمایی اصناف و بازاریان که صبح امروز (دوشنبه)در مسجد امام خمینی بازار تهران برگزار شد با اشاره به  15 خرداد اظهار داشت: پانزدهم خرداد از آن روزهایی ‌است که خداوند در قرآن بنام روزهای سرنوشت ساز یاد می‌کند، در قرآن کریم با اشاره به چنین ایامی ، حضرت موسی(ع) به عنوان نماد قرار گرفته است که در مقابل فرعون زمان خود قیام می‌کند و در قرآن به عنوان یک روز فراموش ناشدنی از آن یاد می‌شود و توجه مردم آن‌زمان را به گرفتاری‌های قبل از قیام حضرت موسی(ع) و بعد از آن جلب می‌کند.

وی ادامه داد: پانزدهم خرداد نیز دارای چنین ویژگی است،زیرا اگر چه در ظاهر شکستی نصیب انقلابیون شد اما اگر چنین روزی نبود مطمئن باشید انقلاب سال 1357 نیز در کار نبود. تمام زحماتی که در سال 42 کشیده شد،شامل زندان‌ها،تبعیدها و شهادت‌ها همگی برکت الهی بودند.حضرت امام و مقام معظم رهبری باید تبعید می شدند تا نظام اسلامی در آینده از برکات وجود آنها استفاده کند. تبعید امام خمینی (ره) در واقع ذخیره ای برای رسیدن به حقیقت عظیمی بود که حتی بزرگان ما نیز باور نمی کردند که روزی برسد که دین بر جامعه ما حاکم باشد و تنها کشوری باشیم که در مقابل زیاده خواهیهای غرب ایستادگی میکند.

کریمی افزود: همانگونه که امروز شاهد هستید بسیاری از کشورهای به اصطلاح اسلامی،سردمدار و تامین کننده هزینه جنایتکاران در دنیا هستند. هزینه گروه‌های تکفیری از دلارهای نفتی سعودیها و چند کشور دیگر تامین می شود زیرا هدف اصلی به فراموشی سپردن دین و  اسلام در میان جوامع اسلامی است .

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه امروز متاسفانه شاهد هستیم که بالاترین مقام مذهبی مسیحیان،چگونه با اشتیاق بوسه بر دستان خاخام اسرائیلی میزند اظهار داشت:این حرکت بسیار پرمعنی است زیرا امروز تمام صهیونیست‌های دنیا ،زبان به اعتراف قدرت ایران می کنند و سعی در ضربه زدن به نظام اسلامی را دارند زیرا بخوبی این مسئله را درک کرده اند که منافع آنها با وجود چنین نظامی به خطر خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: لازمه مقابله با تحرکات دنیای کفر ،حداقل داشتن وحدت بین خودمان است،زیرا هدف از آن چیزی که حضرت امام خمینی (ره) در سال 1342 روشن نمودند ،ایجاد وحدت در جامعه اسلامی بود. ایشان تمامی اقشار مردم را با آن صداقت خاص خود دور یکدیگر جمع کردند تا آن حرکت عظیم انجام گرفت.

کریمی اصفهانی افزود: از مهمترین برکات پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،وجود ولایت فقیه است، در چند سال اخیر شاهد برخی انقلابها در منطقه بوده ایم اما بدلیل عدم رهبری واحد و صحیح ،این حرکات به بیراهه رفته است. وجود ولایت فقیه موجب شد در ابتدای انقلاب مشکلات به حداقل خود برسد،مشکلاتی که 35 سال است مستکبرین برای ملت ایران ایجاد کرده اند.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار اظهار داشت: در جنگ تحمیلی ما از حدود 40 کشور مختلف اسیر داشتیم و این نشان‌دهنده آن‌است که کل دنیا متحد شده بودند تا نظام اسلامی را از بین ببرند .

وی تاکید کرد: تمامی تحرکاتی که در منطقه در حال انجام است فقط با هدف ضربه زدن به نظام اسلامی ایران انجام می شود.

کریمی اصفهانی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت:این حرکت که در اوایل انقلاب با رهبری حضرت امام خمینی(ره) صورت گرفت،تنها تسخیر یک سفارتخانه نبود بلکه نمادی برای شکست بتی که تمام مردم دنیا از آن می‌ترسیدند بود.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار ادامه داد: در حیات حضرت امام(ره) ،بسیاری از مشکلات بر اساس بصیرت و صداقت گفتار ایشان حل و فصل می شد زیرا امام با دلهای امت کار کرد، در جنگ تحمیلی 8 ساله بر خلاف جنگهای دیگر کشورها ،مردم در جهت حضور در جبهه ها از یکدیگر سبقت می‌گرفتند و این نشان از کاری بود که امام با دلهای ملت کرد.

وی تاکید کرد: امام توانست در دنیا، اسلام را از گوشه مساجد به جامعه و حکومت بکشاند.

کریمی اصفهانی افزود: بحمدالله فرزند خلف ایشان،مقام معظم رهبری نیز بعد از رحلت ملکوتی حضرت امام(ره) همه مسائل کشور را با یک نگاه ریز بینانه بخوبی اداره کردند و کشور را از خطرات دشمنان مصون داشتند.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با تاکید بر اینکه ماندگاری و اقتدار نظام اسلامی به برکت تبعیت از ولایت فقیه استمرار یافته است اظهار داشت:درطول این سالها دشمنان مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کردند ،اما آخرین فکری که به نظرشان رسید در جهت ایجاد نارضایتی عمومی،مسئله ایجاد مشکلات اقتصادی بوسیله تحریمها بود .

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با همان بصیرت همیشگی از سال 1382 این موضوع را در دستور کار قرار دادند و تذکراتی که معظم له در این چند سال بیان داشتند،می‌توانست مشکل گشا در جهت بهبود شرایط اقتصادی باشد که متاسفانه بدلیل عدم رعایت مسئولین و قوای ما همچنان این مسائل پابرجاست.

کریمی اصفهانی ادامه داد:مقام معظم رهبری در سال 82 سند چشم انداز بیست ساله را ابلاغ کردند و بلافاصله در سال 84 ابلاغیه اصل 44 قانون اساسی را ارائه کردند. سالهای اخیر را نیز با مد نظر قرار دادن مشکلات اقتصادی شامل اصلاح الگوی مصرف،جهاد اقتصادی،کار و همت مضاعف و حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری نمودند.عنوان امسال نیز اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کردند.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار اظهار داشت: اگر به این نوع نگاه رهبری توجه می‌کردیم ،محاسن و برکات بیشماری برای حل مشکلات اقتصادی نصیب ما می‌شد. تزلزل ایجاد شده در جامعه ما بدلیل عدم توجه به سخنان بزرگان است حتی رهبری در یک جلسه بسیار مفصل در مورد اقتصاد مقاومتی بسیار ریز بینانه موارد را مطرح کردند، این مواردی است که سران قوا ملزم به رعایت آن هستند.

وی ادامه داد:کشور در یک مقطع از لحاظ درآمدهای نفتی در سطح بسیار بالایی قرار داشت و در حدود 900 میلیارد دلار درآمد حاصله بود ،بیش از نیمی از این مبلغ یعنی در حدود 500 میلیارد دلار در اختیار دولتهای نهم و دهم قرار داشت ،اما بدلیل فاصله گرفتن این دولتها از آنچه که مد نظر رهبری بود ،شاهد بودیم که هزینه ها به سمت "حیف و میل" پیش رفت که اگر بخواهیم خیلی خوشبینانه به این مسئله بنگریم بسیار "حیف "شد.

کریمی اصفهانی افزود: متاسفانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی ما هم نتوانستند آنگونه که بایسته و شایسته است عمل نمایند و همین مسئله موجب شد کسانی که بدنبال منافع شخصی خود بودند جرات پیدا کرده و هر کاری را که بخواهند انجام دهند.حتی مسئله برخورد با چنین اشخاصی بعد از اتمام مسئولیتشان نیز انجام نگرفت.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه ما امیدواریم مسئولین فعلی به تذکرات رهبری توجه ویژه داشته باشند، اظهارداشت: یک اقتصاد پویا زمانی می‌تواند روی پای خود بایستد که تولید وجود داشته باشد،مجلس محترم نیز باید بکوشد تا موانعی که بر سر راه تولید است را مرتفع کند.

وی گفت: اقتصاد و تولید پیوند ناگسستنی با یکدیگر دارند، وقتی تولید انجام شود واردات کاهش یافته ،صادرات توسعه می یابد و اشتغال افزایش می یابد.

کریمی اصفهانی افزود: تولید هم فقط وقتی انجام می شود که تولید کنندگان اطمینان داشته باشند که سود هم می‌برند و موانعی مالیاتی موجب مختل شدن تولید نمی شود.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه تا زمانی که سرمایه ها در بانکها و بهره بانکی به اندازه کنونی باشد ،نمی‌توان انتظار داشت که تولید پیشرفت نماید، اظهار داشت:مسئولین باید چاره ای بی‌اندیشند تا نرخ سود بانکی به سوی تک رقمی شدن برود زیرا با سود فعلی بسیاری افرادی که از خارج از کشور هستند نیز تمایل پیدا می‌کنند سرمایه خود را در بانکهای ایران بگذارند و وارد چرخه تولید و سرمایه گذاری نشوند.

وی ادامه داد: این نوع سود بانکی دارای مضرات بسیاری است که اولین ضرر به خود دولت میرسد زیرا آنها مصرف کننده اصلی این وامها هستند و در صورت عدم توجه به این مسئله باز هم شاهد خواهیم بود که دولت فعلی نیز کاری از پیش نخواهد برد .

کریمی اصفهانی تاکید کرد:خوابی که غرب و مستکبرین در این 10 سال برای ایران اسلامی در سایه تحریمها دیده اند، با نگاه و بینش وسیع رهبری تعبیر نخواهد شد. دبیرکل جامعه انجمهای اسلامی اصناف و بازار با اشاره به فتنه سال 88 اظهار داشت: فتنه سال 88 از نمونه فعالیت دشمنان است که رهبر معظم انقلاب به پشتیبانی مردم همیشه در صحنه آنرا در نطفه خفه کرد. بعد از آن نیز متاسفانه مسئله جریان انحرافی و خانه نشینی 11 روزه آقایان بود که سعی بر به چالش کشیدن نظام را داشتند که خوشبختانه بازهم به برکت وجود رهبر عظیم الشان ما حل و فصل شد و آقایان به ناچار به سرکار بازگشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار