امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86205
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر و جمعی از اعضای سازمان جوانان این جمعیت، اظهار داشت: یکی از شروط جوانی قانع نبودن به وضع موجود است و اگر جوان وضعیت موجود را بپذیرد یک پیر فارغ از ماه و سال است، در حالی که چشم جوان باید به آینده باشد و همواره حرکت برای او اصالت داشته باشد. آنهایی که دل در گرو گذشته دارند نیز باید این را سرمایه ای بدانند که با تکیه بر تجربه پیشینیان به سوی آینده حرکت کنند.

وی با بیان اینکه آرمان سازمان جوانان هلال احمر کمک به انسانیت و زندگی بهتر است، یادآور شد: ما دین داران توجه بیشتری به این هدف داریم و ادیان آمده اند که هم ما را به آخرت رهنمون کنند و هم دنیای ما را بهتر سازند و ساختن دنیا جز به این نیست که دست در دست هم دهیم به مهر؛ و مسلمان و غیر مسلمان، ایرانی و غیر ایرانی دلسوز یکدیگر باشیم.

سید حسن خمینی با اشاره به اینکه در احادیث آمده است که هرکس مهر و عطوفت در وجود او نیست، انگار قطعه ای از وجود او گم شده است، گفت: سازمان جوانان هلال احمر باید دو قید را برای کار خود داشته باشد؛ اول آنکه بداند کار مهمی انجام می دهد و دوم اینکه به افق های آینده چشم داشته باشد و امروز را نردبان تعالی فردا کنند. لذا از تجربیات گذشتگان استفاده کرده، دچار گسست نسلی نشوید و تجربیات پیشینیان را بی ارزش تلقی نکنید، آورده های پیشینیان را از بین نبرید و با مشاهده نقاط ضعف و قوت، به آینده امید داشته باشید.

وی با بیان امید به آینده شرط هر حرکتی است، یادآور شد: امام این درس را به ما می دهد که دوران تبعید، حمایت شرق و غرب از رژیم ستمشاهی باعث ناامیدی او نشد و ما می توانیم این امید را به عنوان سرمایه‌ای حیاتی به کار بگیریم.

پیش از سخنان سید حسن خمینی،‌ محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر طی سخنان کوتاهی، گزارشی را از فعالیت‌های سازمان جوانان این جمعیت ارائه کرد.

در پایان این دیدار، تندیس «کبوتر صلح» به عنوان نماد صلح و کرامت انسانی از سوی دکتر فرهادی و دکتر قبادی (رئیس سازمان جوانان هلال احمر) به سید حسن خمینی اهدا شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها