امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86207
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، محمد وال رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی و ایران و رئیس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، محمد وال رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی و ایران و رئیس حزب رفاه موریتانی به همراه احمد عبدالله نایب‌رئیس کمیسیون سیاست خارجه مجلس موریتانی امروز(دوشنبه) با علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب روابط دو کشور گفت: گسترش مناسبات دوستانه با کشورهای اسلامی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی همچنین توسعه ارتباطات و رفت‌و آمدها میان نمایندگان عضو کمیسیون‌ها در مجالس دو کشور را در افزایش شناخت از یکدیگر و توسعه روابط مهم خواند و افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از توسعه مناسبات دو کشور در عرصه‌های گوناگون به ویژه در عرصه پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر در کشورهای اسلامی، گفت: دشمنان وحدت مسلمانان با انواع توطئه‌ها می‌خواهند با اختلاف‌افکنی میان کشورهای اسلامی در مسائل جزئی، منافع نامشروع خود را در منطقه تامین کنند.

وی در پایان این دیدار با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی (ره) گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی با رهنمودهای گوهربارش همواره در جهت وحدت مسلمانان تلاش می‌کرد و حتی مسئله فلسطین را مسئله اول جهان اسلام نامید.

محمد وال رئیس گروه دوستی پارلمانی موریتانی و ایران در مجلس موریتانی و رئیس حزب رفاه این کشور نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مهم در منطقه و جهان است و گسترش مناسبات با ایران در عرصه‌های مختلف از اهداف و برنامه‌های دولت و مجلس موریتانی است.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های ایران برای حل مشکل سوریه و فلسطین گفت: ایران یکی از محورهای اصلی حمایت از مقاومت و پایداری فلسطین و سوریه در برابر تهاجم دشمنان اسلام است.

احمد عبدالله نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس موریتانی نیز در این دیدار با تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی کشورهای دوست سوریه خواستار برخورداری کشورش از تجربیات و پیشرفت‌های گوناگون ایران در زمینه‌های مختلف گردید.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها