امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86208
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، ایسا کادیسیب رئیس مجلس مالی و هیات همراه امروز (دوشنبه) با ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، ایسا کادیسیب رئیس مجلس مالی و هیات همراه امروز (دوشنبه) با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفت‌وگو کردند.

جلالی در این دیدار با اشاره به برگزاری دهمین دوره اتحادیه بین‌المجالس در کشور مالی گفت: امیدوارم از ظرفیت‌های این اتحادیه و همچنین جنبش عدم ‌تعهد که هر دو کشور ایران و مالی عضو آن هستند، استفاده شود.

وی ادامه داد: اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی فرصت خوبی برای توسعه روابط بین‌المللی و تحکیم روابط پارلمانی کشورهای اسلامی است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: قاره آفریقا برای جمهوری اسلامی ایران منطقه جغرافیایی استراتژیک و بااهمیتی بوده و ایران سعی داشته با کشورهای آفریقایی روابط مستحکمی داشته باشد.

جلالی در ادامه با اشاره به برگزاری اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در مالی افزود: این اجلاس باعث ارتقای تعاملات سیاسی و اقتصادی بین کشورهای اسلامی خواهد شد.

وی افزود: برگزاری اجلاس مجالس کشورهای اسلامی در آفریقا و کشور مسلمان مالی اثرات خوبی برای تحکیم روابط بین کشورها و گسترش روابط داشته باشد.

رئیس مجلس مالی نیز در ادامه این دیدار با تقدیر از برگزاری نهمین دوره اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی در ایران گفت: امیدواریم بتوانیم از تجربیات دیپلماتیک ایران در برگزاری دهمین دوره اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی در مالی استفاده مطلوبی داشته باشیم.

ایسا کادیسیب با اشاره به اینکه آموزش لازمه پیشرفت و توسعه در کارها است، افزود: توانایی‌های ایران در زمینه‌های مختلف به ویژه در توسعه بهداشت و پزشکی می‌تواند به توسعه کشور مالی کمک کند.

وی در پایان این دیدار یادآور شد: برگزاری موفق دهمین دوره اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی باعث خواهد شد نمادی از مبارزه با تروریسم جهانی نمایان شود.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها