امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86209
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان بازدید از فرهنگستان علوم اسلامی قم ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان بازدید از فرهنگستان علوم اسلامی قم که به دعوت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری انجام شد با اشاره به شخصیت علمی کم نظیر آیت‌الله سید منیرالدین حسینی(ره) به ویژه در حوزه منطق و فلسفه، نقش ایشان را در مبارزات قبل از انقلاب و همچنین تدوین قانون اساسی نقشی موثر عنوان کرد.

وی ادامه داد: در جریان مبارزات قبل از انقلاب، زمانی که جزوه انقلاب ایدئولوژیک منافقین منتشر شد، انقلابیون مذهبی ناگهان متوجه این موضوع شدند که بنیان اعتقادی نیروهای انقلابی در معرض خطر بزرگی قرار گرفته و احتمال انحراف از مسیر اصلی و خطی که امام خمینی (ره) برای تداوم مبارزه ترسیم کرده بودند تشدید شده است.

عضو اصلی جمعیت انقلابی منصورون در دهه پنجاه افزود: در آن زمان با همفکری دوستان انقلابی مکتبی به این نتیجه رسیدیم که برای جلوگیری از این انحراف باید ارتباط خود را با علما و روحانیون انقلابی بیشتر کرده تا با بهره گیری بیشتر از زلال معارف اسلام ناب از بروز انحراف و گسترش تفکرات التقاطی جلوگیری کنیم، بر همین اساس بود که به واسطه آقای محمدباقر ذوالقدر ابتدا به آیت الله راستی کاشانی و سپس به آیت الله سید منیرالدین حسینی و آیات عظام ربانی و جنتی وصل شدیم.

فرمانده کل سپاه در دوران دفاع مقدس ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تلاش های بی وقفه این فیلسوف بزرگ در تدوین قانون اساسی بودیم، به ویژه وقتی که در پیش نویس اولیه آن قانون تقریبا خبری از محوریت اصل مترقی ولایت فقیه نبود و تلاش های ایشان موجب اجماع بزرگانی چون شهید بهشتی و دیگران در این باره شد و پیش نویس اولیه تغییر کرد.

وی در پایان گفت: امیدوارم روند تلاش‌های علمی فرهنگستان علوم اسلامی که بر مبنای اصول تدوین شده توسط مرحوم علامه حسینی(ره) بنا شده با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین میرباقری تداوم یافته و منشور علمی ـ فلسفی ایشان فراگیر و شکوفا شود.

گفتنی است در ابتدای این بازدید حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری رییس فرهنگستان و همچنین حجت الاسلام علیرضا پیروزمند از اساتید این مجموعه ضمن تشریح فعالیت‌های علمی فرهنگستان به طرح برخی پیشنهادها در راستای انسجام و اثربخشی بیشتر سیاست های کلی و کلانی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین و تصویب می‌شود پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار