امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8621
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۰
تعداد بازدید: 88
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، مهدی غضنفری با بیان اینکه نمایندگان ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، مهدی غضنفری با بیان اینکه نمایندگان نقش مهمی در تقویت حوزه تولید دارند، از آنها خواست تا در مصوبات خود براین موضوع  10 درصد از کل درآمدهای صندوق توسعه ملی از ابتدا تا سال 92 به تولید تخصیص یابد، تصریح کنند .

وی ادامه داد: از نمایندگان مجلس انتظار می رود نه تنها احکام لایحه دولت در حمایت از تولید را حذف نکرده  بلکه احکام جدیدی را علاوه برآنچه از سوی دولت در لایحه پیشنهاد شده ، به قانون بودجه 92 اضافه کنند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت این توضیح را نیز داد که در قانون بودجه سال 91 به منظور ایجاد امکان لازم ، جهت اختصاص تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی درحال بهره برداری از خط تولید و برای تکمیل طرح های مربوطه با پیشرفت بالا، اجازه داده شد تا 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی ، تبدیل به ریال شده و از طریق بانک های عامل به واحدهای واجد شرایط واگذار شود.

به گفته وی ، تسهیلات مذکور کمک  بسیاری را به ویژه در شرایطی که صیانت و استمرار واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی بیش از پیش ضروری است ، کرده است .

وی در بخش دیگری از اظهارات خود نیز بر ضرورت اجرای طرح هایی که از منابع فاینانس جهت اجرای طرح های مربوطه با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان داخلی کشور در اجرای پروژه ها استفاده می کنند ، تاکید کرد.

غضنفری افزود: در قانون بودجه 92 پیشنهاد شده دستگاه های اجرایی با استفاده از اعتبارات داخلی خود جهت پیش پرداخت برای استفاده ازمنابع اقدام کنند که با تصویب آن شرایط لازم به منظور تسریع در روند ایجاد طرح های مرتبط فراهم خواهد شد.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها