امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86211
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی امروز (دوشنبه) در دیدار با ال فرانسیس ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی امروز (دوشنبه) در دیدار با ال فرانسیس بیچارا رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فیلیپین با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: ایران و فیلیپین از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه مناسبات دوستانه برخوردارند که می‌بایست از آنها در ارتقای سطح روابط دو کشور استفاده کرد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات و همکاری‌های دو کشور افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از توسعه مناسبات دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه و دخالت‌های خارجی گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا مخالف استفاده از زور و گزینه نظامی در سوریه بود و اکنون نیز انتخابات راه تنها راه برقراری ثبات و آرامش در این کشور می‌داند و از آن حمایت می‌کند.

بروجردی در پایان این دیدار همچنین با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: پایداری ملت و دولت ایران و خوداتکایی به علم و دانش بومی جوانان این سرزمین باعث گردیده تا حق مشروع ایران در استفاده از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای به رسمیت شناخته شود.

ال فرانسیس بیچارا رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فیلیپین نیز در این دیدار با تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه، ایران را کشوری مهم و تاریخی در منطقه خواند و گفت: گسترش مناسبات با ایران مورد توجه مجلس نمایندگان فیلیپین قرار دارد و ما از این روند حمایت می‌کنیم.

وی گفت: افزایش رفت و آمد میان مقامات رسمی و مردم دو کشور در توسعه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و فیلیپین موثر است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فیلیپین در ادامه توسعه همکاری‌های بین پارلمانی ایران و فیلیپین را عامل مهمی در گسترش همکاری‌های دو کشور دانست و خواستار افزایش آن گردید.

وی در پایان نسبت به گسترش همکاری‌ها و ارتباطات دو کشور ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها