امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86216
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی خمینی امشب با حضور در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی خمینی امشب با حضور در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، با اشاره به آرمان‌ها و اهداف والای امام خمینی(ره) اظهار داشت‌:‌ آرمان‌های امام (ره) هنوز به طور کامل محقق نشده، البته مسئولان در تلاش هستند تا این اهداف را در تمام ابعاد محقق سازند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف امام (ره) خشکاندن ریشه فقر‌،‌ فساد و تبعیض بوده که این امر جزو اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی نیز به شمار می‌آید.

نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) نماد آرمان‌ها و عقاید ملت ایران است، متذکر شدش: امریکا و دشمنان اسلام از نام امام (ره) و به تعبیر ایشان در برخی از سخنرانی‌هایشان از نام قران ترسی ندارند، بلکه آن چیز که باعث ترس آنها می‌شود و بنیان‌های ظلم را می‌لرزاند، محتوا و پیام آنها است که دشمنان را به خطر و ترس انداخته است.

سید علی خمینی در ادامه در رابطه با سیره امام خمینی (ره) بیان کرد‌: ‌امام راحل از اسلام سخن می‌گفت‌، ‌اسلامی که جنبه‌های دنیوی و اخروی مردم در آن مدنظر بود و ما نباید فقط اسم امام (ره) را بیان کنیم.

وی ادامه داد‌: ‌ما نباید تنها آرمان‌های معنوی امام (ره) را دنبال کنیم، هرچند که همگان بر اهمیت آنها و لزوم پیروی از آن مانند زیربار ظلم نرفتن واقف هستیم، اما وظیفه تمام دولت‌ها است که تلاش کنند همه ابعاد اندیشه و اهداف مد نظر امام (ره) را عملی کنند.

وی، بار دیگر بر لزوم ریشه ‌کن سازی فقر تاکید کرد و افزود‌:‌ ملت ایران بارها و بارها به خوبی نشان داده‌اند که در تمام صحنه‌ها پشتیبان آرمان‌های امام و رهبر انقلاب هستند، بنابراین مردم وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌اند.

نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی اضافه کرد: در نظام اسلامی ما فقر و فساد نباید حتی در کوچک‌ترین شکل آن نیز وجود داشته باشد.

سید علی خمینی با اشاره به نقش مردم در انقلاب اسلامی، اظهار داشت: ‌اگر این مردم پیرو امام خود و انقلاب نبودند، به پیروزی نمی‌رسیدند و این مردم هستند که انقلاب را به ثمر رساندند و همگان می‌دانند که در انقلاب ما روح حسینی (ع) جریان داشت.

وی تأکید کرد: انقلاب ما بر پایه مادیات استوار نبود، بلکه بر پایه شهادت و معنویت استوار بود و مردم ایران به خاطر آب و نان قیام نکردند.

نوه امام راحل ادامه داد‌: ‌مردم ما به خاطر اسلام و عزت که در دوران پهلوی پایمال شده بود، دست به انقلاب زدند، اما باز هم دولت‌ها وظیفه دارند در مسیر سعادتمندی دنیوی و اخروی مردم گام بردارند.

سید علی خمینی در ادامه مراسم به تشریح برخی از فضایل اخلاقی امام خمینی (ره) پرداخت و تصریح کرد‌:‌ امام (ره) دین را به عرصه اجتماع آورد و در دورانی که کسی از دین سخن نمی‌گفت و معنویت از جامعه رخت بربسته بود و دنیا اسیر 2 تفکر بزرگ کمونیست و لیبرالیسم بود و با گفتار و رفتاری جدید نقشی بزرگ در حاکمیت جدید جهانی ایفا کرد و معنویت را به جامعه بازگرداند.

وی افزود‌:‌ سبک زندگی اسلام در تک تک رفتارهای امام (ره) جاری بود و اگر کسی از دوستان و دشمنان به زندگی امام (ره) منصفانه بنگرند، اعتراف خواهند کرد که تمام نیت ایشان سعادت مردم بوده است.

نوه رهبر کبیر انقلاب اسلامی در پایان با بیان اینکه مردم شهرستان قدس، مردمی انقلابی و متدین هستند، خاطرنشان کرد‌:‌ شهرستان قدس از دیرباز از شهرستان‌های دوست‌دار و حامی ولایت بوده و گواه این سخن حضور پرشور ساکنان این شهرستان در راهپیمایی‌های مختلف است.
انتهای پیام/2302/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها