امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86218
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه سالگرد بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) عصر امروز جمعی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در آستانه سالگرد بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) عصر امروز جمعی از بانوان کشورمان امشب دیداری با بیت مکرم امام(ره) در حسینیه جماران داشتند.

برپایه این خبر در این دیدار خانم‌ها شهیندخت ملاوردی، نرگس آبیار، پروانه مافی، خدیجه سفیری، عفت مرعشی، فاطمه طباطبایی، ندا بجنوردی، اعرابی، شهربانو امانی، همسر شهید علیمحمدی و همسر شهید شهریاری نیز حاضر بودند.

*نگاه امام ظرفیت و سرمایه اجتماعی بسیاری را برای زنان فراهم کرد

در این دیدار پروانه مافی رئیس کمیته زنان ستاد بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی به تشریح نگاه و اندیشه امام درباره مسائل زنان پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر سیره امام خمینی را بررسی کنیم مشاهده خواهیم کرد که امام به احیاگری تفکر دینی پرداخت و نگاه امام به حوزه زنان نگاه کرامت‌گونه‌ای بود چراکه امام با نگاه مردسالارانه و متحجرانه مخالف بود.

مافی با بیان اینکه در اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب زنان به عنوان رهبران جامعه تلقی می‌شوند خاطرنشان کرد: نگاه امام ظرفیت و سرمایه اجتماعی را برای زنان فراهم کرد که موجب حضور موثر و تعیین‌کننده زنان در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی شد.

رئیس کمیته زنان ستاد بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی با بیان اینکه در نگاه امام تربیت فرزندان معادل رسالت انبیا است اظهار داشت: وظیفه سنگین تربیت نسل و تعهد در اداره حکومت دو بال پرواز هستند که در نگاه امام زنان را به کمال می‌رساند چراکه در اندیشه امام تفاوتی میان زنان و مردان در رسیدن به کمال وجود ندارد.

*باید به نقش زنان در عرصه‌های مدیریتی توجه بیشتری شود

در ادامه این دیدار خدیجه سفیری رئیس گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا نیز با بیان اینکه انقلاب اسلامی و ایده‌های امام فضای جدیدی را برای زنان فراهم کرد گفت: هر چند تمام ابعاد اندیشه‌های امام در جامعه ما تحقق پیدا نکرده است اما پیشرفت‌های چشمگیری را در حوزه زنان پس از انقلاب اسلامی شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به طرح تفکری در دهه‌های آغازین انقلاب اسلامی که مخالف حضور زنان در جامعه بودند خاطرنشان کرد: زنان پس از انقلاب اسلامی بر مبنای دیدگاه امام عمل کردند و با افزایش تحصیلات و تفکر خود توانستند جایگاه والایی را برای خود در کشور رقم بزنند.

رئیس گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا با اشاره به تاسیس رشته مطالعات زنان اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که این رشته تشکیل شد و تشکیل آن فضایی را به وجود آورد که به مسائل زنان و آسیب‌های آنها نگاه تازه‌ای شود.

وی با اشاره به افت و خیزهایی که در این مسیر وجود داشته گفت: امیدواریم این رشته بتواند به حل شدن مشکلات زنان کمک شایانی داشته باشد.

سفیری با بیان اینکه در دهه چهارم انقلاب اسلامی حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی جدی گرفته نمی‌شود تصریح کرد: هرچند حضور زنان در خانواده موثر است اما نافی این امر نیست که زنان می‌توانند نقش عمده‌ای را در فعالیت‌های اجتماعی ایفا کنند چراکه مشکلات امروز حوزه زنان ناشی از فعالیت اجتماعی آنان در اجتماع نیست و با بازگشتن آنان به خانه‌ها مشکلی حل نمی‌شود.

وی ادامه داد: باید تلاش شود تا به نقش زنان در مدیریت‌های سیاسی، اقتصادی، زیست‌محیطی، اجتماعی توجه بیشتری شود چراکه زنان توان بالقوه‌ای در راه رشد جامعه دارند و باید تمهیداتی فرهنگی اندیشیده شود تا بتوانیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

رئیس گروه مطالعات زنان دانشگاه الزهرا  با بیان اینکه همه باید در راستای آرمان‌های امام تلاش کنند خاطرنشان کرد: از جمله نکاتی که باید در حوزه زنان به آن توجه شود بررسی وضع کنونی زنان، نیازهای زنان در این حوزه است.

وی در پایان گفت:‌به زنان باید در عرصه‌های مدیریتی با نگاه واقع‌بینانه‌تری توجه شود و امیدواریم قوانین در این عرصه از کیفیت بالاتری برخوردار شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها