امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86235
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، افشین مقصودی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه فعالیت شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ از سال 81 آغاز شده است اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، افشین مقصودی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه فعالیت شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ از سال 81 آغاز شده است اظهار داشت: حدود 13 سال از فعالیت این شرکت می‌گذرد که آتیه‌سازان حافظ توانسته است رضایت بیمه شدگان را جلب کند.

وی تصریح کرد: شرکت آتیه‌سازان حافظ هم اکنون سه قرارداد مهم با بازنشستگان کشوری به میزان بیش از 2 میلیون نفر، بازنشستگان تأمین اجتماعی به میزان بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر و همچنین فرهنگیان آموزش و پرورش به میزان یک میلیون و 500 هزار نفر قرارداد دارد.

مقصودی گفت: شرکت آتیه‌سازان حافظ هم اکنون به بیش از 7 میلیون و 500 هزار نفر خدمات بیمه تکمیلی ارائه می‌کند و این آمار در حالی است که در کل کشور 13 میلیون نفر تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی قرار دارند به طوری که شرکت آتیه‌سازان حافظ بزرگترین شرکت بیمه تکمیلی در سطح کشور است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: این شرکت صد شعبه متمرکز و نیروهای متخصص در کل کشور دارد که علاوه بر این شعب تعدادی از نمایندگی‌های ویژه در سطح کشور دارد.

مقصودی بیان داشت: شرکت آتیه بیش از 300 نفر پرسنل کارآموز دیده بیمه‌ای در قالب رشته‌هایی چون پرستاری و مامایی و بیش از 700 نفر کارمند مرتبط با حوزه سلامت دارد.

* آتیه‌سازان حافظ به دنبال کار تجاری و بازرگانی نیست

وی ادامه داد: شرکت آتیه‌سازان حافظ هیچ گونه کار تجاری و بازرگانی انجام نمی‌دهد و به دنبال سود نیست و بر اساس رسالتی که دارد به بیمه شدگان خدمت می‌کند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: این شرکت با بیش از 2 هزار مؤسسه درمانی و بیمارستانی قرارداد دارد ضمن اینکه ما آمادگی داریم هر بیمارستان و مرکز درمانی که بر اساس تعرفه‌ها عمل کند با آنها قرارداد جدید ببندیم.

مقصودی خاطرنشان کرد: شرکت آتیه آمادگی دارد با مراکز پاراکلینیک و بستری قراردادهای جدید ببندد و این در حالی است که تمامی قراردادهای ما بر اساس تعرفه‌های مصوب است.

وی اظهار داشت: در دو نظرسنجی صورت گرفته در سالهای 87 و 90 خوشبختانه بیمه شدگان از خدمات آتیه‌سازان حافظ رضایت داشتند به طوریکه این رضایت از ارائه خدمات بر اساس قراردادهای صورت گرفته بوده است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ بیان داشت: بیمه تکمیلی باید خدمات پرهزینه و بستری را تحت پوشش قرار دهند چرا که هزینه‌های سرپایی هزینه‌هایی نیست که خانواده‌ها را اذیت کند به طوری که در قرارداد جدید آتیه‌سازان حافظ خدمات بستری بدون سقف و به صورت پول تحت پوشش آتیه‌سازان حافظ قرار دارد.

* عینک تحت پوشش بیمه آتیه‌سازان حافظ ویژه فرهنگیان قرار دارد

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به این پرسش چه خدماتی تحت پوشش قرارداد جدید آتیه‌سازان حافظ با فرهنگیان آموزش و پرورش قرار دارد گفت: به جز خدمات دندانپزشکی سایر خدمات از جمله هزینه‌های عینک تحت پوشش آتیه قرار دارد ضمن اینکه با توافقی که مسئولان آموزش و پرورش صورت گرفته است قرار شده خدمات دندانپزشکی در درمانگاه‌های ویژه فرهنگیان ارائه شود.

مقصودی افزود: سرانه‌ای که فرهنگیان آموزش و پرورش برای قرار گرفتن زیر چتر بیمه آتیه‌سازان حافظ پرداخت می‌کنند 26 هزار تومان است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بیمه تکمیلی در نظام سلامت گفت: بیمه مکمل با هدف گسترش سطح پوشش بیمه‌های پایه و پر کردن شکاف‌های هزینه یا خدمت (یا هر دو) به وجود می‌آیند به طوری که بیمه‌های مکمل حق انتخاب مصرف کننده خدمات را به طور اختیاری افزایش می‌دهند یعنی هر بیمه شده که مایل بود با پرداخت هزینه بیشتر از خدمات بیشتری استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ ادامه داد: آنچه که امروز نیاز جدی کشور در عرصه بیمه‌های تکمیلی است، بازتعریفی از بیمه سلامت تکمیلی است و امروزه ورود به مواردی نظیر غربالگری باید جزو اولویت‌های بیمه‌های تکمیلی کشور باشد.

مقصودی در ادامه نشست خبری با طرح این پرسش که بیمه مرکزی چه نقشی در تولیت بیمه‌های تکمیلی و بازتعریف آن در کشور دارد گفت: برخورداری و استفاده از بالاترین استانداردهای سلامت حق مردم و تکلیف دولت است و اصل 29 قانون اساسی گویای همین مطلب است ضمن اینکه فعالیت بیمه آتیه‌سازان حافظ هیچ نیازی به مجوز بیمه مرکزی ندارد.

* فعالیت آتیه‌سازان حافظ بر اساس قانون و مجوز سازمان بیمه سلامت است

وی ادامه داد: با وجود قانون مصوب بیمه سال 1316 و قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری مصوب سال 50،«م ق ن ن» با تصویب قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور در سال 73، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی در سال 83 و قوانین برنامه در مورد موضوع نظام سلامت قادر به تفکیک بیمه درمان از سایر امور بیمه‌ای شده است.

مقصودی در ادامه نشست خبری در خصوص مجوزهای قانونی شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ بیان داشت: در جلسه مورخ 31 فروردین 82 هیأت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، شرکت آتیه‌سازان حافظ به عنوان شرکت زیرمجموعه سازمان بیمه خدمات درمانی تعیین و تصویب شد.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (قوه قضاییه) انجام امور بیمه اعم از بیمه درمان، بازاریابی و انجام هر گونه خدمات مشاوره را تأیید کرده است.

وی تصریح کرد: بر اساس مجوزهای قانونی بازرسی ویژه ریاست جمهوری، شرکت آتیه‌سازان حافظ را به عنوان شرکت متعلق به سازمان بیمه خدمات درمانی و کارگزار سازمان تأیید کرده است ضمن اینکه سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای اعلام کرده است که هیچ گونه ایرادی به انجام امور بیمه درمان توسط شرکت آتیه‌سازان حافظ وارد نیست.

مقصودی افزود: معاون حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری نیز اعلام کرده است که سازمان بیمه خدمات درمانی علاوه بر خدمات بیمه پایه می‌تواند اقدام به خدمات بیمه تکمیلی کند و شرکت آتیه‌سازان حافظ به عنوان کارگزار سازمان بیمه خدمات درمانی می‌تواند در حضور قرارداد کارگزاران مربوطه اقدام و در این صورت نیازی به اخذ مجوز از بیمه مرکزی نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: فعالیت شرکت آتیه‌سازان حافظ کاملاً قانونی است و سازمان بازرسی کل کشور در این خصوص نیز نظر خود را اعلام کرده است که این شرکت می‌تواند به عنوان کارگزار سازمان بیمه خدمات درمانی با رعایت بند 4 ماده 12 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: قرارداد جدیدی که این شرکت با فرهنگیان آموزش و پرورش به امضا رسانده است از تاریخ یک خرداد 93 آغاز و تا پایان یک خرداد 94 ادامه خواهد داشت و این قرارداد به مدت یک سال خواهد بود.

* سیاست‌های کلی سلامت ابلاغیه مقام معظم رهبری مورد توجه آتیه‌سازان حافظ است

مقصودی در ادامه نشست خبری خود با اشاره به برخی از بندهای سیاست‌های کلی سلامت ابلاغیه مقام معظم رهبری گفت: در یکی از بندهای این سیاست آمده است که ارائه خدمات فراتر از بیمه پایه توسط بیمه تکمیلی و در چارچوب دستورالعمل‌های قانونی و شفاف به گونه‌ای که کیفیت ارائه خدمات پایه درمانی همواره از مطلوبیت لازم برخوردار باشد آمده است.

وی اضافه کرد: تعیین بسته خدمات جامع بهداشتی و درمانی در سطح بیمه‌های پایه و تکمیلی توسط وزارت بهداشت و درمان و خرید آنها توسط نظام بیمه‌ای و نظارت مؤثر تولیت در اجرای دقیق بسته‌های با حذف اقدامات زاید و هزینه‌های غیرضروری در چرخه معاینه، تشخیص بیماری و درمان یکی دیگر از بندهای مهم سیاست‌های کلی سلامت است که آتیه‌سازان حافظ این بندها را مورد توجه قرار داده‌ است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: فعالیت آتیه‌سازان حافظ بر اساس قانون بوده و هیچ ایراد قانونی به این قرارداد وجود ندارد ضمن اینکه مجوزهای لازم برای انعقاد این قراردادها دریافت شده است.

وی ادامه داد: به زودی نمایندگی‌های ویژه در استان‌های مختلف راه‌اندازی خواهد شد ضمن اینکه در چند روز اخیر نیز شعب آتیه‌سازان حافظ در استانها افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه آتیه‌سازان حافظ در تلاش است بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت به بیمه شدگان ارائه کند گفت: ما به دنبال این هستیم به بیمه شدگان بدون مراجعه حضوری و از طریق ظرفیت‌های نوین از خدمات بیمه آتیه استفاده کنند و در واقع مراجعه کمتری را به دفاتر آتیه‌سازان حافظ داشته باشند که امیدواریم تمهیدات این کار نیز در آینده نزدیک فراهم شود.

وی گفت: روزانه بالغ بر 6 هزار نفر در سطح کشور به دفاتر و شعب بیمه آتیه‌سازان حافظ برای دریافت هزینه‌های خود مراجعه می‌کنند به طوری که این شرکت روزانه یک میلیارد و 800 میلیون تومان به بیمه شدگان بابت هزینه‌ها پول پرداخت می‌کند.

مقصودی ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی شرکت آتیه‌سازان حافظ این است که تعداد روزهای رسیدگی به اسناد و مدارک پزشکی را کاهش دهد که در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ تصریح کرد: هم اکنون تعداد صد شعبه در استانهای مختلف و شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است که ارتباط مستقیمی را با شرکت آتیه‌سازان حافظ دارند و نمایندگان تام‌الاختیار شرکت در مراکز استانها هستند و در واقع خدمات را مدیریت می‌کنند.

*در برخی از استانها و شهرستان‌ها بیش از دو شعبه راه‌اندازی شده است

وی ادامه داد: در برخی از استانها به دلیل نوع قرارداد و حجم عملیات دو یا سه شعبه در استان راه‌اندازی شده ضمن اینکه در کنار این شعب نمایندگی‌های ویژه‌ای برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان در نظر گرفته شده است که حدود 187 دفتر نمایندگی راه‌اندازی شده است.

مقصودی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی شرکت آتیه‌سازان حافظ تعامل و همکاری با کانون‌های بازنشستگی بیمه‌ها است که در این زمینه نیز از ظرفیت 330 کانون بازنشستگی برای ارائه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی در صندوق بازنشستگی کشوری استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: یکی دیگر از برنامه‌های آتیه‌سازان حافظ استفاده از ظرفیت دفاتر پیشخوان دولت است که هم اکنون 171 دفتر پیشخوان دولت به بیمه شدگان خدمات می‌دهند که تا پایان سال تعداد این دفاتر به 200 عدد خواهد رسید.

وی افزود: شرکت آتیه با اکثر بیمارستان‌ها و مراکزی که خدمات مطلوب ارائه می‌کند قرارداد بسته است اما با بیمارستان‌هایی که طبق تعرفه عمل نکنند و خدمات مطلوب ندهند قرارداد نخواهیم بست.

مقصودی در ادامه نشست خبری خود افزود: با توافقی که در سازمان بیمه سلامت و همچنین وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است قرار است دفاتر جدید بیمه سلامت همراه با آرم شرکت آتیه‌سازان حافظ صادر شود و در اختیار فرهنگیان آموزش و پرورش قرار گیرد که با در دست داشتن این دفاتر از سوی فرهنگیان این گروه از جامعه می‌توانند بدون معرفی‌نامه و محدودیت از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند.

* آتیه‌سازان حافظ هیچ اتکایی به بیمه مرکزی نداشته و ندارد

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: همانطور که اعلام شده است مجوز بیمه آتیه‌سازان حافظ از سازمان بیمه سلامت و بر اساس مصوبه هیأت وزیران است و به همین خاطر پشتوانه آتیه‌سازان حافظ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان بیمه سلامت است و در واقع آتیه‌سازان حافظ هیچ اتکایی به بیمه مرکزی ندارد.

مقصودی گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته فعالیت شرکت آتیه‌سازان حافظ بدون هیچ مشکلی در سطح کشور صورت گرفته است و خوشحال هستیم که هم اکنون بیمه شدگان از این شرکت رضایت دارند ضمن اینکه ما پشتوانه مالی خوبی داریم و مشکلی نیز در این زمینه نداریم.

* آمادگی بیمه آتیه‌سازان حافظ برای پوشش بیمه تکمیلی خبرنگاران

در ادامه نشست خبری خود با اشاره به اینکه بیمه مرکزی تا به امروز ریالی از شرکت آتیه‌سازان حافظ دریافت نکرده است گفت: نیازی نیست به پرداخت پول به بیمه مرکزی وجود ندارد چرا که ما اتکایی به بیمه مرکزی نداریم و در واقع ساختار ما با ساختار بیمه مرکزی متفاوت است.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ ادامه داد: به زودی بیمه عمر هم برای بازنشستگان تأمین اجتماعی از طریق شرکت آتیه‌سازان حافظ انجام خواهد گرفت که این شرکت مراحل اداری و قانونی آن را انجام داده است و به زودی بیمه عمر بازنشستگان تأمین اجتماعی با یکی از شرکت‌ها اجرایی خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود طی 15 روز آینده این کار صورت گیرد.

مقصودی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک بیمه‌های تکمیلی به سراغ هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی بروند و از ارائه خدمات ارزان قیمت دور شوند.

وی افزود: در بحث قراردادهای شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ حتی هزینه‌های آزمایش‌های ژنتیکی، تست‌های غربالگری و بیماریابی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ افزود: متأسفانه برخی از مراکز درمانی و بیمارستانی تعرفه‌ها و نرخ‌های مصوب را رعایت نمی‌کنند و ما نیز حاضر به دادن زیرمیزی نیستیم و به همین دلیل نمی‌توانیم به آنها قرارداد ببندیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها