امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86237
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  در این مراسم  تشکری هاشمی گفت: توجه ویژه مدیریت شهری به کنترل هوشمند ترافیک باعث شده تا آمار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  در این مراسم  تشکری هاشمی گفت: توجه ویژه مدیریت شهری به کنترل هوشمند ترافیک باعث شده تا آمار تخلفات ترافیکی از جمله سرعت غیر مجاز در بزرگراه¬ها و به موازات آن آمار حوادث ترافیکی منجر به فوت و جرح در محورهای بزرگراهی به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به این که ترافیک معابر مجهز به سیستم¬های هوشمند کنترل ترافیک، درساعات اوج سفر روان‌تر و منظم‌تر است، اظهار کرد: این سیستم‌ها به عنوان چشمان ناظر در انجام مأموریت¬های محوله به کمک پلیس راهور و مدیریت شهری آمده-اند.

تشکری هاشمی با بیان این که نظارت بر ترافیک، کاهش سوانح ترافیکی و هماهنگی بین بخشی میان مدیریت شهری و سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان همچون آتش نشانی، اورژانس و پلیس راهور از جمله مزایای این مراکز محسوب می-شوند، تصریح کرد: در صورت بروز حوادث غیر مترقبه به کمک این فن‌آوری می‌توان سریع‌تر به کمک سانحه‌دیدگان شتافت.

وی با تأکید بر این که تکنولوژی در اختیار انسان است، نه انسان در خدمت تکنولوژی، گفت: هنگام وقوع حادثه حتی لحظه‌ها نیز در امر امدادرسانی تأثیرگذار هستند و کوچک‌ترین بی توجهی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.

معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مراکز کنترل ترافیک منطقه¬ای در مدیریت ترافیک مناطق، توسعه این مراکز به منظور کنترل هر چه بهتر ترافیک محلی در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

گفتنی است مرکز کنترل ترافیک جنوب‌غرب تهران در مجاورت پارک آموزش ترافیک شهرداری منطقه 18 و ضلع جنوبی بوستان قائم واقع شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها