امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86245
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی پژوهشگاه ربع‌رشیدی دانشگاه تبریز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی پژوهشگاه ربع‌رشیدی دانشگاه تبریز اظهار کرد: من عالمان زیادی را دیده‌ام که در اتاق‌های محقری تحقیق می‌کنند که از 70 متر مربع تجاوز نمی‌کند اما مقالات علمی و مرجعی که ارائه داده‌اند بالغ بر یک‌هزار مقاله بوده است.

وی تصریح کرد: هیچ ملتی بدون پژوهش، تحقیق و آموزش راه سعادت و توسعه را طی نکرده و در این که به تحقیق نیازمند هستیم تردیدی وجود ندارد.

هاشمی در عین حال اظهار کرد: در چشم‌اندازی که مقام معظم رهبری در حوزه سلامت ابلاغ کردند دستیابی به مرجعیت علمی جزو اهدافی است که در اولویت قرار دارد.

وزیر بهداشت و درمان و علوم پزشکی افزود: جوانان ما به علوم جدید مسلح شوند تا در دنیای امروز و فردای بشریت مایه سربلندی شوند، این مهم جز از طریق تحقیق، پژوهش و علم تحقق نمی‌یابد.

وی افزود: امید است این پژوهشگاه قبل از احداث به اساس اصلی‌ که نیروی انسانی است توجه داشته باشد و افراد پژوهشگر، عاشق و عاقل که موتور محرکه خدمت به کل کشور و جهان اسلام خواهند بود در آن به کار گرفته شوند.

هاشمی خاطر نشان کرد: تخصص‌گرایی و توجه به برنامه‌های علمی - تخصصی رویکرد اصلی وزارت بهداشت است و تلاش می‌کنیم با مطالعات منسجم درصد خطای کمتری را در نظام سلامت داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود 410 هزار نفر پرسنل در وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در این سال‌ها به جای نیروهای بازنشسته، جایگزینی صورت نگرفته است و برای رفع این مشکل برخی از خدمات به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

هاشمی با تاکید بر لزوم توسعه شاخص‌های رضایتمندی در امر بهداشت و درمان خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم تصدی‌گری را کاهش داده و کیفیت خدمات و رضایتمندی مردم را افزایش دهیم.

پژوهشکده ربع رشیدی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در زیربنایی بالغ بر 30 هزار متر مربع کلنگ‌زنی شد.

این پژوهشکده با عرصه 10 هکتار و در سه بخش پژوهشکده علوم پزشکی و بالینی در 16 طبقه، پژوهشکده گروه دارویی در 11 طبقه و پژوهشکده علوم و فناوری‌های پیشرفته پزشکی در هفت طبقه احداث می‌شود.

فاز اول این طرح با زیربنای 16 هزار متر مربع و با قرارداد اولیه 90 میلیارد ریال در حال اجراست و مدت این قرارداد 17 ماه پیش‌بینی شده است.

این پژوهشکده شامل سالن اجتماعات، رستوران کتابخانه نمایشگاه و فضاهای اقامتی و استراحتی است.
انتهای پیام/60001/ع30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها