امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86250
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، فهیمه فرهمندپور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ارومیه که در سالن جلسات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، فهیمه فرهمندپور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ارومیه که در سالن جلسات فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: ما در برخی از استان‌ها با تقابل دو الگوی جدی در حوزه مسائل زنان و خانواده مواجه هستیم و این دو الگو ممکن است ابعاد دیگری از زندگی‌ها را تحت تأثیر خود قرار دهد اما این تأثیر در حوزه زنان و خانواده چشم‌گیرتر است.

وی با بیان اینکه در آذربایجان غربی و ارومیه شاهد دو الگوی کاملاً متقابل هستیم، تصریح کرد: یک الگو مبتنی بر زیرساخت‌های فرهنگی و سنتی ما است و الگوی دیگری که با زیرساخت‌های دینی ما تطبیق ندارد.

فرهمندپور با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی و اجتماعی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: ما اکنون شاهد تهاجم نگران‌کننده الگوهای غربی و سبک زندگی غربی در استان هستیم و هم جواری آذربایجان غربی با برخی از کشورها به این مسئله دامن زده است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به تبادل مدیریت شده الگوها و سبک زندگی از طریق ایجاد فرصت‌های دانشگاهی اشاره کرد و افزود: موقعیت خاص در تنوع اقوام، ادیان و مذاهب ضمن اینکه می‌تواند در جای خود فرصت خوبی برای هم‌افزایی فرهنگی و اجتماعی ایجاد کند، می‌تواند مشکلاتی را برای الگوهای فرهنگی و اجتماعی ما ایجاد کند.

وی بر لزوم جلب نظر، توجه و حساسیت ویژه مدیران آذربایجان غربی به موضوع زنان و خانواده تاکید کرد و اذعان داشت: اگر ما در شاخص‌های مرتبط با ارتقای سبک زندگی، افزایش کیفیت زندگی زنان و کیفیت مناسبات خانواده موفق باشیم، پیشرفت فوق‌العاده‌ای در تمام عرصه‌ها خواهیم داشت.

فرهمندپور از هجمه مخاطره‌آمیزی که الگوهای غیر ایرانی و غیر اسلامی، ما را مورد تهاجم قرار می‌دهند ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر ما نتوانیم امنیت، آرامش و سعادت دخترانمان را در قالب‌ها و الگوهای اسلامی، ایرانی، بومی، دینی و سنتی حفظ کنیم، آن‌ها به سمت و سوی الگوهای غربی سوق پیدا می‌کنند.

وی هماهنگی و همکاری بین دستگاهی برای پیشبرد مأموریت‌های مرتبط با حوزه زنان و خانواده را خواستار شد و عنوان کرد: آموزش، توانمندسازی، ارتقای کیفیت زندگی، افزایش شاخص‌های بهداشت روانی، بهداشت و سلامت، آسیب‌های اجتماعی، امنیت بخشی و استحکام‌بخشی و تحکیم خانواده، تلاش در جهت تشکیل و تحکیم و حفظ خانواده‌ها، بالا بردن آمار ازدواج، کاهش آمار طلاق و بالا بردن آمار شاخص‌های آموزشی از جمله مأموریت‌هایی هستند که لازم است به چشم رسالت‌های جمعی به آن‌ها نگاه کنیم.
انتهای پیام/61010/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار