امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86264
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، علیرضا نجیب عصر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات جابر بن حیان با بیان اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، علیرضا نجیب عصر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات جابر بن حیان با بیان اینکه امنیت و آرامش کشور مدیون خون شهدا است، اظهار داشت: ایران اسلامی دارای استقلال فکری و عملی در جهان است.

وی با اشاره به اینکه علم‌آموزی در دین اسلام تأکید شده است، ادامه داد: در طول تاریخ در ایران علم همواره جایگاه بلند مرتبه‌ای داشته است.

این مسئول با بیان اینکه شیوه آموزش دانش‌آموزان به پژوهش‌محوری تغییر کرده است، تصریح کرد: کودکان باید به گونه‌ای تربیت شوند که آینده ایران اسلامی را تضمین کنند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با بیان اینکه دوران ابتدایی اثربخش‌ترین دوره زندگی دانش‌آموزان است، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان از فرصت‌های زندگی باید نهایت استفاده را ببرند.

وی تصریح کرد: تلاش اولیا و معلمان بر این است که دانش‌آموزان در جامعه به عنوان الگو معرفی شوند.

نجیب با اشاره به شرکت 425 دانش‌آموز ابتدایی مسابقات جابر بن‌حیان اظهار کرد: مسابقات مذکور در مقاطع تحصیلی بالاتر به جشنواره خوارزمی متصل می‌شود.

وی افزود: دانش‌آموزان اگر ایده‌های خود را پیشرفته‌تر کنند می‌توانند ابداعات خود را در جشنواره خوارزمی به ثبت برسانند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با بیان اینکه هزینه‌های مدارس با کمک اولیای دانش‌آموزان تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: با مصوبه هیئت دولت به 20 هزار تومان سرانه شیر برای هر دانش‌آموز در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک رشت نیز در مراسم مذکور با اشاره به توجه آموزش پرورش به مقطع ابتدایی، اظهار کرد: مسئولان آموزش و پرورش به بخش تعلیم و تربیت نگاه ویژه‌ای دارند.

عابدین امیدی، با تاکید بر اهمیت حضور تمام نهادها در عرصه تعلیم و تربیت گفت: شرکت صنایع شیر پگاه در موضوع فرهنگ‌سازی سلامت دانش‌آموزان کارهای بسیاری انجام داده است.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس در برنامه‌ریزی‌های خود باید نگاه ویژه‌ای به توزیع شیر داشته باشند، افزود: شیر در سلامت روح و جسم دانش‌آموزان نقش اساسی ایفا می‌کند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت مسابقات جابر بن حیان برای آموزش و پرورش یادآور شد: مباحث اساسی این مسابقات باید برای سال آِینده برنامه‌ریزی شود.

امیدی متذکر شد: آینده نظام جمهوری اسلامی ایران با تلاش دانش‌آموزان ابتدایی رقم می‌خورد.
انتهای پیام/2300/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار