امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86267
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: هر وزیری در اسرائیل یک استراتژی دارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: هر وزیری در اسرائیل یک استراتژی دارد اما نخست وزیر هیچ راهبردی ندارد.

لیبرمن افزود: اسرائیل با کشورهای عرب میانه‌روی منطقه در موضوعاتی نظیر ایران، اخوان المسلیمن و بحران سوریه منافع مشترکی دارد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی یکشنبه شب جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل داده بود تا اقداماتی را که قرار است پس از تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین اتخاذ کند را بررسی کند.

پایگاه اینترنتی روزنامه «هاآرتص» نوشت نتانیاهو در این جلسه اعلام کرد «جان کری» به وی قول داده به محض تشکیل دولت وحدت ملی آنرا به رسمیت نشناسد و آمریکا قصد دارد مدتی بر کارکرد این دولت نظارت کند و بعدا تصمیم بگیرد که آنرا به رسمیت بشناسد یا نه.

اما بسیاری از وزرا و مسئولان بلندپایه شرکت‌کننده در این جلسه به نتانیاهو گفتند اتحادیه اروپا و آمریکا در مدت زمانی کم دولت وحدت ملی فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز ضمن انتقاد از این موضع منفعل نتانیاهو گفت که وی هیچ راهبرد و استراتژی ندارد.

لیبرمن همچنین با اشاره به لزوم تلاش برای کنار آمدن و پذیرفتن توافق سازش با فلسطینیان اعلام کرد: توافق صلح با فلسطینیان برای روابط ما با اتحادیه اروپا مهم است نه با جهان عرب که اصلا اهمیتی به این قضیه نمی دهد.

با وجود تهدیدات مطرح شده اخیر توسط رژیم اسرائیل، دولت وحدت ملی فلسطین امروز در برابر محمود عباس سوگند یاد کرد.

یکی از مسئولان دفتر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت از آنجایی که رژیم صهیونیستی مانع از ورود وزرای موجود در «نوار غزه» به «رام الله» شده است مراسم سوگند فقط با حضور وزرای کرانه باختری انجام می‌شود. 
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار