امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86268
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الاخبار»، عدم توجه «مار بشاره الراعی» اسقف مسیحیان مارونی لبنان به مخالفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الاخبار»، عدم توجه «مار بشاره الراعی» اسقف مسیحیان مارونی لبنان به مخالفت مردم با سفرش به سرزمین‌های اشغالی فلسطین خشم و عصبانیت بسیاری از عرب‌ها و مسلمانان و حتی مسیحیان وطن دوست را بر انگیخت. اخیرا بسیاری از فعالان فضای مجازی جهت نشان دادن مخالفت خود با سفر الراعی به فلسطین اشغالی سخن «جورج خضر» اسقف مسیحیان ارتدکس لبنان را بازنشر کردند. خضر درباره قدس شریف گفته بود: (سفر) به قدس بر ما حرام است و بنده هیچ گاه به آنجا نمی‌روم.. صلح با اسرائیل را قبول نمی‌کنم زیرا چنین امری اعتراف به (رژیمی) است که از گناه از رحم آن متولد گشته.. اعتراف به اسرائیل نه تنها مخالف با اعتقادات لبنانی بنده است بلکه یک موضع ضد وجدانی است.

بر اساس این گزارش، گرچه صداهای معترض به سفر الراعی به فلسطین اشغالی در ابتدای اندک بود ولی بعد از بیان مواضع تحریک آمیز الراعی در بیگناه جلوه دادن مزدوران و شبه نظامیان (لحد) صدای بسیاری از مردم به اعتراض بلند کرد. فعالان فضای مجازی با راه اندازی کمیپن‌های اعتراض آمیز خواستار عذرخواهی و یا کناره گیری الراعی از رهبری مسیحیان مارونی لبنان شده‌اند.

قبل از سفر الراعی به فلسطین اشغالی، «ابراهیم امین السید» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان، پس از دیدار با اسقف مسیحیان مارونی لبنان، به خبرنگاران گفت: ما دیدگاه خود را درباره پیامدهای منفی سفر ایشان به اراضی اشغالی مطرح کردیم که امیدواریم در نظر گرفته شود.

السید با بیان اینکه ما درباره رویکردهای ملی و دینی اتفاق نظر داریم، اما این سفر در لبنان، اراضی اشغالی و منطقه دارای پیامدهایی منفی خواهد بود، افزود: جناب اسقف ابعاد دینی این سفر و تأثیرات آن بر مسیحیان مقیم اراضی اشغالی به ویژه در قدس را بیان کرد و آن را از به دور از مسائل سیاسی دانست.

در همین حال، مطبوعات لبنان هم با انتقاد از این سفر، آن را یک «اشتباه تاریخی» دانستند، چرا که به نوعی عادی سازی روابط با اشغالگران صهیونیست به شمار می‌آید.

پیش از این روزنامه «الشرق الاوسط»، اعلام کرد که منابع پارلمانی حزب الله لبنان با هشدار نسبت به پیامدهای احتمالی موضوع سفر کاردینال «بشاره پطرس الراعی» رهبر مسیحیان لبنان به فلسطین اشغالی، تاکید کردند که سفر الراعی به سرزمین‌های اشغالی ممکن است به بحران داخلی منجر شود.

الشرق الاوسط اشاره‌ای به هویت این منابع نکرد، و با بیان اینکه، این موضوع یادآور اعتراض گروه‌های اسلامگرا و ملی‌گرای عربی در سال 2012 به سفر شیخ «علی جمعه» مفتی سابق مصر به مسجد الاقصی است، به نقل از این منابع افزود: مشورت‌هایی هم اکنون در داخل حزب الله در حال جریان است تا در سایه انزجار مردمی آشکار، نحوه برخورد با این سفر را مشخص کنند.

در همین راستا روزنامه لبنانی السفیر نوشت: این سفر حتی اگر به بهانه همراهی با پاپ فرانسیس در سفر به اسرائیل تحقق یابد، اشتباهی بزرگ و تاریخی خواهد بود که نه به نفع لبنان و لبنانی‌ها، نه به سود فلسطین و فلسطینی‌ها و نه به نفع مسیح و مسیحیان خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها