امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86269
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عراقی «PNA»، آیت‌الله سیستانی ، مرجع عالی شیعیان در عراق عصر یکشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری عراقی «PNA»، آیت‌الله سیستانی ، مرجع عالی شیعیان در عراق عصر یکشنبه «نیکلای ملادینوف» نماینده سازمان ملل در عراق را به حضور پذیرفت.

آیت‌الله سیستانی از سال 2010 تاکنون از دیدار با مقامات مسئول ارشد عراقی خودداری می‌کند اما هیئت‌های عربی و خارجی را به حضور می‌پذیرد و ترجیح می‌دهد که در قبال مسائل داخلی عراق کاملا بی‌طرف باشد. هرچند که طی چند روز گذشته «اسامة النجیفی» رئیس ائتلاف «متحدون» و «ایاد علاوی» رئیس ائتلاف «الوطنیة» برای آیت‌الله سیستانی نامه نوشته‌اند و به گفته خودشان، آنها خواستار دخالت وی در تشکیل دولت و جلوگیری از نخست‌وزیری مجدد «نوری المالکی» شده‌اند.

ملادینوف پس از دیدار با مرجعیت عالی شیعیان در عراق طی یک کنفرانس خبری گفت که در این دیدار درباره انتخابات و مرحله پس از آن گفت‌وگو شد و ما تایید کردیم که این انتخابات به شیوه کاملا حرفه‌ای برگزار شد و مشارکت 60 درصدی مردم در این انتخابات از تمام طیف‌های سیاسی نشانه مثبتی است.

وی افزود که در این دیدار بر ضرورت قرار گرفتن روند تشکیل دولت آینده در یک جدول زمانبندی شده مبتنی بر قانون اساسی و مشارکت تمام گروه‌های اصلی تاکید شد.

ملادینوف گفت: سازمان ملل از گفت‌وگو میان گروه‌های سیاسی عراقی همچنان حمایت خواهد کرد و ملت عراق نیز که مشارکتی فعال در انتخابات داشتند مسئولیت این امر را می‌پذیرند. مقامات سیاسی عراق نیز باید مسئولیت‌پذیر باشند و دولت را در اسرع وقت تشکیل دهند.

انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار