امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8627
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، هزاران ایتالیایی علیه سیاست‌های ریاضی و نرخ بالای بیکاری در رم، پایتخت ایتالیا، تظاهرات ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، هزاران ایتالیایی علیه سیاست‌های ریاضی و نرخ بالای بیکاری در رم، پایتخت ایتالیا، تظاهرات کردند.

معترضان درحالی‌که پلاکاردهایی با مضمون «ما دیگر نمی‌توانیم صبر کنیم» و «ما برای زندگی به پول نیاز داریم» در دست داشتند، از انریکو لتا نخست‌وزیر جدید ایتالیا خواستند تا برای خارج کردن این کشور از رکود بر ایجاد مشاغل جدید تمرکز کند.

انزو برناردیک یک از متعرضان گفت: امیدواریم این دولت درنهایت به حرف ما گوش دهد زیرا ما داریم صبر خود را از دست می‌دهیم.

لتا که کمتر از یک ماه است به قدرت رسیده تلاش می‌کند تا ائتلافی میان احزاب این کشور برقرار کند.

نخست‌وزیر جدید ایتالیا زمانی‌که در آوریل پس از 2 ماه بن‌بست سیاسی در این کشور به قدرت رسید، متعهد شده بود تا ایجاد مشاغل جدید را در اولویت دستور کار خود قرار دهد اما معترضان معتقدند که وی به وعده‌های خود عمل نکرده و در عوض بر اصلاحات مالیاتی املاک متمرکز شده است.

رهبران اتحادیه کارگری معتقدند: ما نیاز داریم تا سیاست‌های ریاضتی ماریو مونتی نخست‌وزیر پیشین ایتالیا شامل کاهش هزینه‌ها، افزایش مالیات‌ها و اصلاحات در مستمری‌ها، تغییر کند.

بر اساس این گزارش، ایتالیا در طولانی‌ترین رکود اقتصادی از سال 1970 گیر افتاده است و نزدیک است که نرخ‌ بیکاری این کشور در بالاترین میزان رکورد ثبت کند. نرخ بیکاری جوانان ایتالیا حدود 38 درصد است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها