امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86275
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، این طرح مربوط به قانون مهاجران محلی که اخیراً به تصویب رسیده و در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین، این طرح مربوط به قانون مهاجران محلی که اخیراً به تصویب رسیده و در پاسخ به حکم صادره دادگاه قانون اساسی جمهوری دومینیکن در سپتامبر گذشته بود که توجه سازمان‌های بشر دوستانه از جمله سازمان ملل را نیز به خود جلب کرد.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: مقامات دومینیکن سعی دارند تا راه حل مناسبی از طریق یک عملکرد مدرن و کاربردی برای مشکل مهاجران پیدا کنند.

مقامات مطمئن هستند که این روش به حمایت از مهاجران قانونی، صرف نظر از ملیت اصلی آن‌ها می‌پردازد و باعث خروج هزاران مهاجر هائیتی بدون مدرک و غیر‌قانونی از این کشور می‌شود.

این طرح شامل کسانی می‌شود که فرزندشان در کشور دومینیکن متولد شده باشند، در این کشور درس خوانده، قادر به نوشتن و تکلم به زبان اسپانیایی، با یک فرد اهل دومینیکن زندگی کرده و مستقر در یک مکان ثابت باشند و همچنین سوء سابقه نداشته باشند.

دادگاه قانون اساسی در سپتامبر گذشته ملیت دومینیکنی هزاران مهاجر هائیتی را که از 50 سال پیش به طور غیر‌قانونی وارد این کشور شده بودند رد کرد.

گسترش این حکم دادگاه قانون اساسی جمهوری دومینیکن، تنش‌های دیپلماتیکی را بین دولت «دانیلو مدینا» و همتای هائیتی خود «میشل مارتینلی» ایجاد می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار