امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86277
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
عبدالقادر حاجی وطن‌دوست رئیس کمیسیون روابط بین‌المللی «ولسی جرگه» (مجلس نمایندگان) شورای ملی افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری ...

عبدالقادر حاجی وطن‌دوست رئیس کمیسیون روابط بین‌المللی «ولسی جرگه» (مجلس نمایندگان) شورای ملی افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه نشست دوستان سوریه با اشاره به اینکه موضع افغانستان این است که هرچه سریع‌تر بحران و جنگ در سوریه خاتمه یابد اظهار داشت که ما علاقه داریم که حکومتی مردمی بر اساس انتخابات سراسری که همه طرف‌ها در آن شرکت داشته باشند در سوریه به قدرت برسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت افغانستان در سایه حضور نیروهای اشغالگر هم گفت: خواسته ما این است که افغانستان کشوری آزاد و مستقل باشد، حضور نیروهای ناتو در زمانی که علیه تروریسم می‌جنگیدن به سود ما بود ولی این را باید قبول کنیم که این حضور نیروهای خارجی به خصوص در مسئله تروریسم به اهدافش نرسیده است.

عبدالقادر حاجی وطن‌دوست در این باره افزود: آمریکا و ناتو نتوانستند ریشه‌های تروریسم در مرز پاکستان و افغانستان را ریشه‌کن کنند و حضورشان در این عرصه ناکام بود.

رئیس کمیسیون روابط بین‌المللی مجلس نمایندگان شورای ملی افغانستان در رابطه با روابط کشورش با ایران هم تصریح کرد: روابط تهران کابل روابطی حسنه و دیرینه است ما به دنبال بهتر شدن روابط و حل برخی مشکلات در حوزه مهاجران، تقسیم آب‌ها و مسائل مرزی هستیم.

وی افزود: ما از رابطه با ایران خرسند هستیم و ایران در عرصه سیاست، اقتصاد و ترانزیت با افغانستان همکاری‌های خوبی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار