امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86281
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، شیخ «احمد بدر الدین حسون» مفتی ارشد در سوریه طی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پانوراما الشرق الاوسط، شیخ «احمد بدر الدین حسون» مفتی ارشد در سوریه طی نطقی در جمع دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی این کشور گفت: سوریه سرزمین پیغمبران، امروز با توطئه‌ها روبرو است.
وی افزود: کسانی می‌خواهند با فتنه انگیزی بین مردم سوریه این کشور را ضعیف و منابع و ثروت‌های آن را به غارت ببرند و برای همین از تجزیه قومی مذهبی سوریه سخن می‌گویند.
مفتی کل سوریه تاکید کرد: ما سوری‌ها با حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری امنیت، ثبات و سلامت سوریه را به آن باز خواهیم گرداند و کسی را که در برابر شدیدترین هجمه‌های دشمنان علیه سرزمینمان مدافع آن بود انتخاب خواهیم کرد.
دکتر حسون گفت: ما قاطعانه به جهانی که جنگ علیه ما به راه انداخته می‌گوییم: هرگز سر تسلیم فرود نمی‌آوریم و تا تحقق پیروزی مقاوم باقی می‌مانیم.
از سوی دیگر همه شهرهای سوریه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آماده می‌شوند؛ انتخاباتی که در نیم قرن گذشته بی‌سابقه بوده است.
همزمان تدابیر امنیتی شدیدی در همه مناطق سوریه اتخاذ شده و هیئت‌های خبرنگاری از دورترین نقاط جهان اعم از اروپا و آمریکا خود را به سوریه رسانده‌اند.
وزارت اطلاع رسانی سوریه هم یک مرکز خبرنگاری بزرگ را در یکی از هتل‌های مرکز پایتخت دایر کرده که مجهز به تجهیزات فنی و خدمات رسانه‌ای رایگان است.
همچنین قرار است دو فروند هواپیما حامل شهروندان سوری مقیم کویت در دمشق فرود آیند تا مسافران آن بتوانند در حوزه انتخابیه فرودگاه رای خود را در صندوق بیندازند.
اقدامات مشابهی هم برای دیگر شهروندان سوری مقیم قطر و عربستان اختصاص یافته است.
کویت، قطر، عربستان، فرانسه و آلمان مانع رای گیری انتخابات سوریه در سفارتخانه های سوریه شده‌اند.
انتهای پیام/س  
 
برچسب ها:
آخرین اخبار