امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86286
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «خلیل الحیه»، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش اسلامی حماس، «محمود عباس»، رئیس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «خلیل الحیه»، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش اسلامی حماس، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به ایجاد موانع برسر راه اتمام آشتی ملی فلسطینیان متهم کرد.

حیه که امروز دوشنبه در افتتاحیه مراسم اردوگاه‌های مشاعل التحریر در برابر مقر کمیته بین المللی صلیب سرخ سخن می‌گفت، تاکید کرد که جنبش حماس از آشتی ملی مراقبت و محافظت خواهد کرد و بر پایان دادن به اختلافات و شکاف‌ها تاکید دارد و دولت توافق ملی را نمی‌پذیرد که در آن وزارت اسرا حذف شده باشد.

وی تصریح کرد که حماس برای تحقق آشتی ملی از خود انعطاف بسیار نشان داد و از بسیاری از خواسته‌هایش چشم پوشی کرد که نمونه آن پذیرش «رامی الحمد الله»، از جنبش فتح برای تصدی پست نخست وزیری در دولت توافق ملی است.

حیه تاکید کرد: نباید این انعطاف پذیری حماس برای تحقق آشتی ملی به عنوان ضعف این جنبش برداشت شود.

اما در خصوص حذف وزارت اسرا حیه گفت: این موضوع از سه سال پیش تاکنون مطرح نبوده، بلکه روز سه‌شنبه گذشته مطرح شد و حماس موضع خود در این خصوص را به اطلاع جنبش فتح رساند. چون این موضعی تنها مختص به حماس و یا اسرا نیست، بلکه موضعی ملی است و حماس در این خصوص هشام عبد الرازق از جنبش فتح را برای تصدی این پست پیشنهاد می‌دهد.

این رهبر حماس تاکید کرد که جنشش همچنان به قضیه اسرا و آزادی آنها از زندان‌های رژیم اشغالگر پایبند است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار